İzmir Özel Türk Koleji

Yarışmalar

Bahattin Tatış Matematik Yarışması

İzmir Özel Türk Koleji kurucusu, eğitimci ve matematik öğretmeni merhum Bahattin Tatış adına düzenlenen, 2018 yılında 10.su gerçekleştirilecek olan ulusal Bahattin Tatış Matematik Yarışması’na geçmişte olduğu gibi İzmir’den ve İzmir dışındaki birçok ilden öğrencilerin katılmaları beklenmektedir. Bahattin Tatış Matematik Yarışması, etkinliklere dayalı matematik öğrenimini vurgulayarak öğrencilerin, gerektiğinde sorumluluk almalarını ve zamanı iyi kullanma becerilerini geliştirmelerini sağlamak amacıyla dokuz yıldır aralıksız düzenlenmektedir. Yarışma sonuçları, yarışma gününde açıklanıp dereceye giren öğrenciler aynı gün yapılan törende çeşitli hediyelerle ödüllendirilmektedir.

 

Felsefe Olimpiyatları

Genç filozoflar İTK’da felsefe olimpiyatlarında bir araya geliyor. Yaratıcı düşünme ve araştırma ruhunu geliştirmek, düşünme uğraşının değerini göstermek ve genç yaşlardan itibaren öğrencilere bilimsel çalışmalardaki etik olgusunun önemini kavratmak amacıyla düzenlenen 22. Liselerarası Türkiye Felsefe Olimpiyatları’na İzmir’de İTK ev sahipliği yaptı. Türkiye Felsefe Kurumu’nun organize ettiği ve İzmir’de İTK Bahattin Tatış Kampüsü’nde İTK Felsefe Zümre Başkanı Nuket Sertkaya ve felsefe öğretmenlerinin koordinatörlüğünde gerçekleştirilen  “22. Liselerarası Türkiye Felsefe Olimpiyatları”na birçok okuldan öğrenciler katılım gösterdi.

Geleneksel Bayrak Bilgi Yarışması

5., 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimizden oluşan takımlarımızla kampüslerimiz arasıuyguladığımız yarışmada, öğrencilerimiz hem takım ruhunu yaşamakta hemde eğlenceli bir ortamda matematiksel becerilerine sergileyebilmektedir. Yarışmamız Geleneksel olarak her yıl Bilim haftasında uygulanmaktadır.