İzmir Özel Türk Koleji

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yeni Dünyalar Keşfetmek İçin: Akademik Yurtdışı Eğitim Çalışmaları

Yüksek öğrenimine yurtdışındaki üniversitelerde devam etmek isteyen öğrenciler için Özel Türk Koleji’nde yurtdışı eğitim çalışmaları yapılır. İTK Akademik Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Birimi  öğrencileri yetenekleri ve tercihleri doğrultusunda yönlendirir, üniversiteye kabul prosedürlerini kapsayan sınavlar, not ortalaması, tavsiye mektupları ve başvuru tarihlerini koordine eder. Ayrıca bu birim tarafından yurtdışı eğitim olanakları konularında velilere ve öğrencilere yönelik seminerler, üniversite ve bölüm tanıtım çalışmaları da düzenlenir.

Birim aynı zamanda ortaöğretime devam eden öğrenciler ve velileri için yaz okulları, spor turnuvaları ve öğrenci değişim programları hakkında bilgilendirme çalışmaları yapar. Bu çalışmalar kapsamında  öğrencilerimiz 2014-2015 eğitim öğretim yılında Avusturya'nın Klagenfurt Şehrinde gerçekleştiren ve 31 ülkeden 7000 sporcunun katıldığı United World Games’e, İspanya Dans Festivali’ne ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan Montclair State University'deki yaz okullarına katıldı.

 

 

Yurtdışı Üniversite Eğitimi

İzmir Özel Türk Koleji kurulduğu günden bu yana, öğrencilerine akademik ve sosyal yönden son derece gelişmiş programlar sunmaktadır. Mezun öğrencilerimiz, yurt içinde olduğu kadar yurtdışı üniversitelerde de başarılarını sürdürmekte ve okulumuzun adını her zaman en iyi şekilde temsil etmektedir.

Okulumuzun yurt dışı eğitim olanaklarını 3 ayrı başlık altında toplayabiliriz:

  • Yaz Okulları: İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinin aktif olarak öğretildiği kurumumuzda öğrencilerimize bu dillerin konuşulduğu ülkelerde yaz okulu fırsatı sunuyor ve bu çalışmamızı en güvenilir firmalar ile yapıyoruz. Her yıl Aralık Ayı'nda başlayan çalışmalarımız firmaların titizlikle seçimi, ailelerin haberdar edilmesi ve tanıtım çalışmaları ile sürmektedir.
  • Exchange Programları: Bu program sayesinde lise 9 ve 10. sınıföğrencilerimizin yaptığımız bu çalışmalar kapsamında lisenin 3. ve/veya 4. yılında seçkin yurtdışı okullarına değişim programı ile gitmesi mümkündür.
  • Üniversite Tanıtım Programları: Liseyi bitirdikten sonra üniversite tahsilini yurtdışında yapmak isteyen öğrencilerimize 11. sınıftan itibaren tanıtım programları yapmakta ve süreç içinde gerekli tüm hizmeti vermekteyiz. Ayrıca yurt dışında gidilecek okulların belirlenmesi için de College Tour yapılmakta bire bir aileler ile ortak çalışmalar sürdürülmektedir.