İzmir Özel Türk Koleji

KORONAVİRÜS (Covid-19) Bilgilendirme

25.03.2020 Bilgilendirmesi: İTK PDR Bölümünün hazırlamış olduğu "Evde Yapılabilecek Etkinlik Önerileri" makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 


 

19.03.2020 Bilgilendirmesi: İTK PDR Bölümünün hazırlamış olduğu "Koronavirüs İle Mücadelede Çocuklarımızda Güven Duygusu" makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 16.03.2020 Bilgilendirmesi: İTK PDR Bölümünün hazırlamış olduğu "Koronavirüs Salgını Karşısında Çocuklarımızın Ruhsal Dayanıklılığını Nasıl Arttırız?" makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 


 

13.03.2020 Bilgilendirme: 

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre okullar 16-20 Mart haftası tatil edilmiş olup, 23 Mart haftası uzaktan eğitim yapılacaktır.

İTK olarak bu olasılık öngörülerek tüm akademik hazırlıklar yapılmış olup, k12.net üzerinden sizlerle tüm planlamalar paylaşılacaktır. Bu planlamalar doğrultusunda öğrencilerimizin eğitiminde aksama olmaması adına verilen ödevleri yapmaları ve konu anlatımlarını düzenli takip etmeleri gerekmektedir.  

Bu süreçte sizlerin ve öğrencilerimizin k12.net uygulamasını günlük olarak takip etmeleri çok önemlidir. Tüm bunların yanında siz değerli aile bireylerimize çocuklarımızın ve toplumun sağlığı için tedbirli davranmanın en önemli önlem olduğunu hatırlatmak isteriz.
 


 

11 Mart 2020 Bilgilendirme : T.C Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye'de tespit edildiği bildirilen Koronavirüs (Covid-19) durumuna karşı aldığımız önlemler devam ediyor.

.
Sömestr tatilinden itibaren bu konuda okullarımızda ve servis araçlarında alınmış olan ve hali hazırda devam eden koruyucu ve önleyici aksiyonlarla ilgili velilerimize bugün k12.netten bilgilendirme yapılmıştır.
.
17 Ocak 2020 tarihinden itibaren, sömestr tatili boyunca temizlik ekiplerimiz tüm kampüslerimizi yüksek etkinliğe sahip, geniş spektrumlu bir temizleyici ile dezenfekte etmiştir.
.
 2. Dönem itibariyle 5 kampüs 25 Okulumuzda detaylı temizlik uygulamaları ve dezenfeksiyon işlemleri her gün rutin olarak devam etmektedir.
.
 Okulumuza dair tüm gelişmeler k12.net, kurumsal web sitemiz (www.ozelturkkoleji.com) ve Kurumsal Sosyal Medya Hesaplarımız (https://www.instagram.com/ozelturkkoleji/) üzerinden takip etmenizi ve çocuklarımızın sağlığı için bu mecralar dışında karşılaşacağınız herhangi bir bilginin doğruluğunu Okul Müdürlüklerimizin ile teyit etmenizi rica ederiz.