e-bülten'e üye olun:
Ana Sayfa KAMPÜSLERİMİZ » İTK Büyükçiğli Kampüsü » İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu ve...

İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu ve Ortaokulu

"Sevgili Öğrencilerimiz,

İzmir Özel Türk Koleji'nde sizler, 66 yıldır olduğu gibi, güçlü bir eğitim öğretim kadrosunun ellerinde, geçmişten gelen birikimlerimizin çağın yenilikleriyle birleştirildiği bir sistemle, gelecekte oluşacak dünyaya en donanımlı şekilde, akademik kazanımlara erişmiş, spordan ve sanattan keyif alan, iletişim becerileri yüksek , yaratıcı ve yeniliklere açık, toplumsal sorumluluklarının farkında olup liderlik gösterebilen bireyler olarak yetiştiriliyorsunuz. Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkarak, toplumda fark yaratan onbinlerce İTK mezunun arasında hakettiğiniz yeri alacağınıza gönülden inanıyorum."  

Arzu Eygi

Büyükçiğli Kampüsü İlkokul ve Ortaokul Müdürü 

 

İTK, 51. yaşını doldurduğu 2000 yılında Karşıyakalılardan gelen istek üzerine, ‘İlköğretim Okulu Çiğli Şubesi’ni hizmete açmıştır.İlk yıl  anasınıfı, 1., 2., 3. ve 4. sınıflarıyla hizmet veren Çiğli Şubesi,  ikinci yılından itibaren anasınıfı ve ilköğretimin sekiz sınıfıyla eğitim ve öğretime geçmiştir. Çiğli Şubesi ilköğretim okulu ile birlikte 2007-2008 eğitim öğretim yılında ise çağın gereklerini karşılayan, son derece teknolojik yeni kampüsüne taşınmıştır.

Hazırlık Sınıfları
2000 yılında eğitim öğretime başlayan ve 2007 yılı itibariyle İTK Büyükçiğli Kampüsü’ndeki  binasında eğitim öğretime devam eden İzmir Büyükçiğli Özel Türk Hazırlık Sınıfı, İzmir Büyükçiğli İlkokul ve Ortaokulu’nun bir parçasıdır.  Öğrenciler  İzmir Büyükçiğli Özel Türk Hazırlık Sınıfıları’nda alanında uzman sınıf ve branş öğretmenleri ile İngilizce, 2. Yabancı Dil, Türkçe Dil Çalışmaları, Bilim, Sayı Çalışmaları, Çizgi Çalışmaları, sanat etkinliklerin ve Bale, Satranç, Ritmik Jimnastik gibi birçok derse katılırlar.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Hazırlık Sınıfları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen  tıklayınız.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Hazırlık Sınıfları’nın fotoğraflarına galeri bölümünden ulaşabilirsiniz. Galeri bölümüne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Porfolyo sunumu ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Eğitisel ve dolgu oyuncaklar ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Öğretim Programları
İlkokulda; 1. sınıftan 5. sınıfa kadar “Sınıf Öğretmenliği” esastır. 4. Sınıftan itibaren “Fen Bilimleri ve Teknoloji” ile “Matematik” dersleri alanlarında yetkinleşmiş branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. İngilizce, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Satranç, Bilgisayar, Bireysel ve Toplu Etkinlikler ile Seçmeli Dersler alanlarında, branşında uzmanlaşmış öğretmenler ve destek eğiticiler eşliğinde yürütülmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz hazırlık sınıfından itibaren İngilizceden sonra “İkinci Yabancı Dil” öğretimine başlarlar. Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinden birini seçen öğrencilerimiz, seçtikleri dili lise son sınıfa kadar almaya devam ederler. İTK Büyükçiğli Kampüsü ortaokulunda öğrencilerimiz her dersi ayrı, seçkin branş öğretmenleri ile rehber öğretmenlerinin de gözetiminde sürdürmektedir. Hazırlık sınıflarında başlayan seçmeli 2. yabancı dil eğitimi, ilköğretim ikinci kademede daha da yoğunluk kazanmaktadır. Ağırlıklı olarak yabancı öğretmenler ile yapılan yabancı dil dersleri, sunu odalarında yapılan eğitim, münazara ( debate) çalışmaları, bilgisayar ve yabancı dilde yapılan gösteriler ile perçinlenmektedir.

İlkokul ve Ortaokul Kursları
Öğrencilerimizin akademik, yabancı dil ve sosyal alanlardaki kazanımlarını geliştirmeleri veya eksik kazanımlarını tamamlamaları için ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik kurs çalışmaları yapılmaktadır.  İlkokul 4. sınıf ve ortaokul 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin katılabileceği kurslar Fen ve Teknoloji, Matematik,Türkçe ve Sosyal  derslerinde devam ettirilir. Bu kurslara ek olarak; aramıza yeni katılan öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda  yabancı dil kursları da gerçekleştirilmektedir.

Yeni Kaydolan Öğrencilere Destek Çalışmaları
Yurt dışından gelerek okulumuza kaydolmuş ya da başka bir okuldan aramıza katılmış öğrencilerimizi desteklemek ve programlarımıza daha kolay adapte olmalarını sağlamak amacıyla verdiğimiz destek hem akademik, hem de rehberlik anlamında devam etmekte; böylece öğrencilerimizin uyum süreçleri kısalmaktadır.

Birebir Çalışmalar
Öğrencilerimizin, okul yönetimince kabul edilebilir nitelikteki devamsızlıklarından kaynaklanan ya da benzer herhangi bir nedenle ortaya çıkan konu eksiklerinde sınıf veya ders öğretmenlerinin önerisiyle bire bir çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda hedef, öğrencimizin konu eksiklerinin giderilmesi ve en kısa zamanda sınıf seviyesine ulaştırılması olmaktadır.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokul ve Ortaokulu günlere göre zaman çizelgelerine ulaşmak için  tıklayınız.  

KULLANIM ŞARTLARIGÜVENLİ İNTERNET Bizi Takip Edin:
Copyright © 2016 - İzmir Özel Türk Koleji // Tüm hakları saklıdır.
  Powered by OrBiT

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece İzmir Özel Türk Koleji’ne aittir. İzmir Özel Türk Koleji’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.