e-bülten'e üye olun:
Ana Sayfa KAMPÜSLERİMİZ » İTK Büyükçiğli Kampüsü » İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu ve...

İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu ve Ortaokulu

"İTK Ailesi’nin Değerli Üyeleri,

65 yıl önce geliştiren, araştıran, sorgulayan, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmek için yola çıkan İTK, bugün siz değerli velilerimizin desteği ve öğrencilerimizin sayısız başarısıyla İzmir’in hatta Ege Bölgesi’nin gözde bir eğitim kurumu haline geldi. Akademik başarısı yüksek, sporda, müzikte ve sosyal faaliyetlerde birçok başarıya imza atan geleceğimizin mimarı olacak İTK’lı gençlerin, en iyi koşullarda eğitim öğretim hayatlarına devam etmesi için bizler de; çalışıyoruz ve üretiyoruz. İlerleyen dönemlerde de üretkenliğimizi gösterebileceğimiz nice başarılara imza atmak umuduyla."

Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü

Mehmet Günaydın

İTK, 51. yaşını doldurduğu 2000 yılında Karşıyakalılardan gelen istek üzerine, ‘İlköğretim Okulu Çiğli Şubesi’ni hizmete açmıştır.İlk yıl  anasınıfı, 1., 2., 3. ve 4. sınıflarıyla hizmet veren Çiğli Şubesi,  ikinci yılından itibaren anasınıfı ve ilköğretimin sekiz sınıfıyla eğitim ve öğretime geçmiştir. Çiğli Şubesi ilköğretim okulu ile birlikte 2007-2008 eğitim öğretim yılında ise çağın gereklerini karşılayan, son derece teknolojik yeni kampüsüne taşınmıştır.

Hazırlık Sınıfları
2000 yılında eğitim öğretime başlayan ve 2007 yılı itibariyle İTK Büyükçiğli Kampüsü’ndeki  binasında eğitim öğretime devam eden İzmir Büyükçiğli Özel Türk Hazırlık Sınıfı, İzmir Büyükçiğli İlkokul ve Ortaokulu’nun bir parçasıdır.  Öğrenciler  İzmir Büyükçiğli Özel Türk Hazırlık Sınıfıları’nda alanında uzman sınıf ve branş öğretmenleri ile İngilizce, 2. Yabancı Dil, Türkçe Dil Çalışmaları, Bilim, Sayı Çalışmaları, Çizgi Çalışmaları, sanat etkinliklerin ve Bale, Satranç, Ritmik Jimnastik gibi birçok derse katılırlar.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Hazırlık Sınıfları hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk Koleji Hazırlık Sınıfları’nın fotoğraflarına galeri bölümünden ulaşabilirsiniz. Galeri bölümüne ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Porfolyo sunumu ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Eğitisel ve dolgu oyuncaklar ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Öğretim Programları
İlkokulda; 1. sınıftan 5. sınıfa kadar “Sınıf Öğretmenliği” esastır. 4. Sınıftan itibaren “Fen Bilimleri ve Teknoloji” ile “Matematik” dersleri alanlarında yetkinleşmiş branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. İngilizce, Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Satranç, Bilgisayar, Bireysel ve Toplu Etkinlikler ile Seçmeli Dersler alanlarında, branşında uzmanlaşmış öğretmenler ve destek eğiticiler eşliğinde yürütülmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz hazırlık sınıfından itibaren İngilizceden sonra “İkinci Yabancı Dil” öğretimine başlarlar. Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinden birini seçen öğrencilerimiz, seçtikleri dili lise son sınıfa kadar almaya devam ederler. İTK Büyükçiğli Kampüsü ortaokulunda öğrencilerimiz her dersi ayrı, seçkin branş öğretmenleri ile rehber öğretmenlerinin de gözetiminde sürdürmektedir. Hazırlık sınıflarında başlayan seçmeli 2. yabancı dil eğitimi, ilköğretim ikinci kademede daha da yoğunluk kazanmaktadır. Ağırlıklı olarak yabancı öğretmenler ile yapılan yabancı dil dersleri, sunu odalarında yapılan eğitim, münazara ( debate) çalışmaları, bilgisayar ve yabancı dilde yapılan gösteriler ile perçinlenmektedir.

İlkokul ve Ortaokul Kursları
Öğrencilerimizin akademik, yabancı dil ve sosyal alanlardaki kazanımlarını geliştirmeleri veya eksik kazanımlarını tamamlamaları için ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik kurs çalışmaları yapılmaktadır.  İlkokul 4. sınıf ve ortaokul 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin katılabileceği ücretsiz kurslar Fen ve Teknoloji, Matematik,Türkçe ve Sosyal  derslerinde devam ettirilir. Bu kurslara ek olarak; aramıza yeni katılan öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda  yabancı dil kursları da gerçekleştirilmektedir.

Yeni Kaydolan Öğrencilere Destek Çalışmaları
Yurt dışından gelerek okulumuza kaydolmuş ya da başka bir okuldan aramıza katılmış öğrencilerimizi desteklemek ve programlarımıza daha kolay adapte olmalarını sağlamak amacıyla verdiğimiz destek hem akademik, hem de rehberlik anlamında devam etmekte; böylece öğrencilerimizin uyum süreçleri kısalmaktadır.

Birebir Çalışmalar
Öğrencilerimizin, okul yönetimince kabul edilebilir nitelikteki devamsızlıklarından kaynaklanan ya da benzer herhangi bir nedenle ortaya çıkan konu eksiklerinde sınıf veya ders öğretmenlerinin önerisiyle bire bir çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda hedef, öğrencimizin konu eksiklerinin giderilmesi ve en kısa zamanda sınıf seviyesine ulaştırılması olmaktadır.

İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokul ve Ortaokulu günlere göre zaman çizelgelerine ulaşmak için tıklayınız.  

KULLANIM ŞARTLARIGÜVENLİ İNTERNET Bizi Takip Edin:
Copyright © 2015 - İzmir Özel Türk Koleji // Tüm hakları saklıdır.
  Powered by OrBiT