İzmir Özel Türk Koleji

Yatılı Okul

 

İzmir Özel Türk Koleji, kuruluşu ile birlikte yatılı öğrenci kabulüne de başlamıştır. Yurdumuzun dört bir köşesinden velilerimizin çocuklarını bize teslim ederek gösterdikleri güven, bizi ayrıca mutlu etmektedir. İzmir Özel Türk Koleji, yatılılığı bir kültür olarak benimsemiştir. Bu kültürde, karşılıklı olarak dayanışma, paylaşma, sevgi, saygı ve güven vardır.  Değişik aile yapılarından, farklı alışkanlıklar, gelenekler ve göreneklerden gelen yatılı öğrencileri, demokratik, çağdaş bir anlayış ve ortak bir kültüre dayalı olarak yetiştirilirler.
 

İTK’da yatılı hayat kültürü hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 

2024-2025 eğitim-öğretim yılından itibaren lise seviyesinde İTK lise kayıt kabul şartlarını yerine getiren öğrencilerimizin velilerinin dilekçe ile yapacakları başvuru sonucuna göre şartlı kabul durumları değerlendirilecektir.
 

 

Kuruluşundan bu yana süregelen İTK yatılılık geleneği içinde öğrencilerimize, hayat boyu yol gösterecek, sorumluluk bilincini ve kendine yetebilmeyi kazandırmaktır. Dostluk, arkadaşlık duyguları güçlenmiş, kent kültürünü özümsemiş, sosyal aktivitelere katılan yaşamdan zevk alan sorumluluk sahibi bireyler olması için uygun ortamları hazırlamak ve hizmetlerine sunmaktır.