İzmir Özel Türk Koleji

İngilizce Düşünen Öğrenciler

İTK’da İngilizce; Yabancı Dil Değil, İkinci Dildir.

Yabancı dil öğrenmede uzmanların ortak görüşü; çocukların küçük yaşlarda yabancı dil öğrenmeye başlamalarının önemli ölçüde faydalı olacağı yönündedir. Çocuklar erken yaşlarda yabancı dili çok daha hızlı öğrenirler.
Çünkü 10 yaşından önce öğrenilen dilleri beyin, ana dil olarak algılamaktadır. Bu sebeple İTK Okulları’nda İngilizce; yabancı dil değil, ikinci dil olarak görülmektedir. Sadece sınıflarda değil; koridor, bahçe, yemekhane ve hatta okul dışında da İngilizce öğretmenlerimiz ile iletişim dili sadece İngilizce’dir.

 

“Life Skills” ile İngilizce’yi Yaşayarak Öğrenen Öğrenciler

Anaokullarında yabancı öğretmenlerin de katılımıyla haftada 10 saat ile başlayan İngilizce dil eğitimi, hazırlık sınıflarında life skills dersleri ile haftada 17 saat olarak yoğun bir programda devam eder. “Life Skills” programı ile gerçekleştirilen yaşayarak öğrenme metodu, öğrencilerimizin günlük hayatta da İngilizce konuşarak kendilerini ifade etmelerine yardımcı olur. Öğrencilerimiz ilkokul 3. sınıftan itibaren İngilizce olarak kişisel sunumlara başlar.: Bu sunumlar grup ve kişisel sunumlar olarak 12.sınıfa kadar devam eder. Uzaktan Eğitim sürecinde sunumlar online olarak devam etmiştir. Öğrencilerimiz ortaokula geçtiğinde 5. sınıf derslerimiz, yabancı dil ağırlıklı olarak devam etmekte olup İngilizce kulüp saatleri ile birlikte haftada 16 saati bulmaktadır. Lise döneminde ise 9. sınıfta haftada 10 saat olarak İngilizce dil eğitimimiz devam etmektedir.

6338 SAAT İLE KALICI İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Anaokulundan lise son sınıfa kadar değişen ders sayıları  ile İTK’lı öğrenciler, toplam 6338 saate varan İngilizce dil programı ile hayata hazırlanırlar.

İTK’DA İNGİLİZCE ÖĞRENENLER BİR ADIM ÖNDE!

İTK Okulları’nda anaokulunda başlayan İngilizce dil eğitimi ile öğrencilerimiz tüm dünyada kabul görmüş uluslararası geçerliliği olan sertifikaları erken yaşta almaya başlar.

Cambridge Sınavlarında Türkiye Ortalamasının Üzerindeyiz.

Öğrencilerimiz uluslararası Cambridge sınavlarına 2. sınıfta “STARTERS” seviyesiyle başlar ve seviye sınıfı uygulaması ile sene sonu hedeflerine bağlı olarak bazı kurlarda 8. sınıfın sonunda “FCE” seviyesine kadar ilerleme kaydederler. Uluslararası geçerliliği olan Cambridge Dil Sınavına giren İTK öğrencilerinin yaş seviyesi genel katılımın 1 yaş altında olup, İTK’lı öğrencilerin elde ettikleri başarılar yıllara göre düzenli artış göstermektedir. Açıklanan yıllık raporlarda sonuçlarımız Ege Bölgesi ve Türkiye geneli ortalamalarının üzerindedir.