İzmir Özel Türk Koleji

Beceri Kulüpleri

İzmir Özel Türk Koleji'nde 2016-2017 öğretim yılında çalışmalarına devam edecek olan Beceri Kulüplerimiz; Moda ve Stil ve Yemek Kulüpleri'dir.

  

Yemek

Yemek insanoğlunun temel ihtiyacı. Yüzyıllardır insanların karnını doyurmak amacıyla oluşturduğu yemek pişirme olgusu, zaman içerisinde sadece ihtiyaç gidermekle kalmamış, başlı başına bir damak tadının oluşmasını sağlamıştır. Her yörede farklı bir gelişim gösteren bu oluşum, zamanla uygarlığın gelişmesine paralel olarak yöresel, ulusal ve uluslararası bir gelişim göstermiştir. Yemek kulubu olarak bizde çocuklarımıza öncelikle Türk Mutfağını ve Yemek kültürünü sonrasında da Dünya Mutfaklarından bazı örnekleri öğretmek ve kendi başının çaresine bakacak mutfak becerileri kazandırmayı hedefleyerek kulüp çalışmalarımızı yapıyoruz.

Moda ve Stil Kulübü

Yenilik yaratma,farklı olma isteği her insanın hayatında büyük bir rol oynar. Hayal gücü ve hayal edileni tasarlayabilmek ise,sizi diğer insanlardan bir adım öne çıkartarak farkınızı göstermenizi sağlar. Modanın amacı ise hayalgücünü , tasarımlarla birleştiripkendi stilini ve farkını ortaya koyabilmektir. Moda tasarım ve stil kulübü,öğrencileri kendilerini ve tasarımlarını özgür bir şekilde hayata geçirmeleri için desteklerken,moda kavramını anlamalarına ve el becerilerini geliştirmelerine olanak sağlar.