İzmir Özel Türk Koleji

Uluslararası Projeler

BEO

Oxford Uluslararası Eğitim Grubu tarafından organize edilen ve farklı ülkelerden 12-16 yaş grubu öğrencilerin oluşturduğu takımların yarıştığı “British English Olympics” İngilizce Olimpiyatlarına 2015/2016 eğitim öğretim yılında Türkiye’den davet edilen ilk ve tek Türk okulu İzmir Özel Türk Koleji oldu.

 

Forum, Sunu, Dünya Gezi  Marketi, Müzik Resitali, Drama Festivali, Yerel Proje ve Sunumu gibi kategorilerde yarışmaların yapıldığı BEO’da 2009 yılında “İklim Değişiklikleri”, 2010 yılında “Küreselleşme”, 2011 yılında “Sürdürülebilir Gelişme”, 2012 yılında “Yenilebilir Enerji” ve 2014 yılında ise “Dünya Gençlik Parlamentosu” konuları ele alındı.

 

British English Olympics’de, takımlar alanında uzman jüriler tarafından İngilizce’nin doğru ve akıcı kullanımı, sunum becerisi, ikna kabiliyeti gibi kriterle göre değerlendirilmektedir.

 

 

2015-2016 akademik yılında her yıl olduğu gibi dünyayı ilgilendiren küresel konuların ele alındığı ve eleme yöntemi ile finallere ulaşılan “BEO”da İzmir Özel Türk Koleji ve ülkemizi başarıyla temsil eden "Sunshine" grubumuz, "drama" alanında jüri özel ödülüne layık görüldü.