İzmir Özel Türk Koleji

Yurt Dışı Eğitim ve Uluslararası Programlar

Yurt Dışı Eğitim ve Uluslararası Programlar

İzmir Özel Türk Koleji Yurt Dışı Eğitim ve Uluslararası Programlar Departmanı olarak öğrencilerimizin aldıkları eğitimin yanında edindikleri yabancı dili aktif olarak kullanmalarını, farklı kültürlerle yaşamayı öğrenmelerini, vizyon sahibi, kendi ayakları üzerinde duran ve sorunlarını çözebilen birer birey olmalarını hedefleyerek başta Avrupa ve Kuzey Amerika’da olmak üzere yurt dışı eğitim ve kültür programları, yurt dışı yaz okulları, yurt dışı lise değişim programları başta olmak üzere birçok uluslararası çalışmalar yapıyoruz.


Tüm bunların yanı sıra lisans eğitimini yurt dışında sürdürmek isteyen öğrencilerimize kapsamlı danışmanlık hizmeti veriyor, bire bir stratejik planlamalar yaparak öğrencimizin okumak istediği ülke ve bölüme özel adımlar atıyor, tüm ITK okullarındaki yurt dışı başvuru süreçlerinin organizasyonunu üstleniyoruz. Ayrıca, yurt dışında başarılı bir üniversitede eğitim alabilmek için tüm dünyadaki lise öğrencileri gibi ITK öğrencilerinin de içinden geçmesi gereken süreçler ve atması gereken adımlar olduğunu bilerek, akademik planlamalarını yapıyor ve ihtiyaç duyduğu bilgiye doğru kaynaklardan ulaşmasını sağlıyoruz.


Yurt Dışı Eğitim ve Uluslararası Programları hakkında aklınızda oluşan sorular mı var?  Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız yurtdisiegitim@itk.k12.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz!