İzmir Özel Türk Koleji

Öğretim Programları

İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi, öğrencilerini; öğrenmekten, kendini geliştirmekten zevk alan, sorun çözme becerisine sahip, girişimci-mücadeleci, kendisi, ailesi ve toplumla barışık, güvenli, Atatürk milliyetçisi genç bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu Lisemizde liselerde ön görülen haftalık 40 ders saati yerine, İTK Anadolu Lisesinde 44 ders saati eğitim verilmektedir. Aradaki 4 ders saati zaman birimi LYS Sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz açısından çok değerlidir ve maksimum düzeyde verim alınacak şekilde değerlendirilmektedir.

 

Öğrencilerimizin 9. ve 10. sınıflarda ders çalışma ve ödev yapma alışkanlığını kazanarak alan tercihi yapacakları 11.sınıfa akademik yönden güçlü bir şekilde ulaşmaları hedeflenir. Öğrencilerimiz, 11. sınıf seviyesinde üniversitede okumak istedikleri bölüm doğrultusunda (Tıp, Mühendislik, Uluslar arası İlişkiler, Hukuk, Psikoloji, İşletme, Mütercim Tercümanlık vb.) ders seçimi yapıp ilgili sınıflara yerleştirilmektedirler.

 

11. sınıftan itibaren üniversite sınavı hazırlıkları kapsamında birebir etüt, grup çalışmaları, test çözme teknikleri, mesleki rehberlik, sınav kaygısı yönetimi ile ilgili çalışmalar uygulanmaktadır.

 

11. ve 12. sınıfta yapılan TYT-AYT Deneme Sınavları ile öğrencilerimizin eksik kazanımları belirlenerek, öğrencilerimize akademik yönden rehberlik desteği verilmektedir.

 

Özel Türk Koleji Anadolu Liseleri’nde dünya gündemine hakim, değerlerine bağlı, farkındalığı yüksek gençler olarak hayata hazırlanan öğrenciler ürettikleri eserlerle pek çok kurum ve kuruluş tarafından ödüle layık görülmüştür.

İTK öğrencileri, ulusal ve uluslararası bir çok proje ve olimpiyat yarışmalarına katılmakla birlikte, MUN, münaraza, FLL, DI, drone club, C+ yazılım gibi 60’a yakın kulüp çalışmalarında yer alır, İngilizce müzikallerimizde rol alarak bizi gururlandırırlar. İTK okulları söyleşiler, film gösterimleri, paneller ile kendi alanlarında söz sahibi olan ulusal ve uluslararası başarıları ile tanınan birçok kişiyi misafir eder.

İTK’lı öğrenciler ayrıca EÇEV, Lösemili Çocuklar Vakfı, Buca Engelliler Derneği, Seferihisar Doğa ve Hayvan Dostları Derneği, Koruncuk Vakfı ve TURMEPA Derneği gibi birçok kurum ve kuruluş ile sosyal sorumluluk projeleri ve yardım kampanyaları ile sosyal hayatın içinde aktif olarak yer alırlar.