İzmir Özel Türk Koleji

Kurslar ve Birebir Çalışmalar

Kazanım Geliştirme Kursları

Öğrencilerimizin akademik, yabancı dil ve sosyal alanlardaki kazanımlarını geliştirmeleri veya eksik kazanımlarını tamamlamaları için ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize yönelik kurs çalışmaları yapılmaktadır.

 

 İlkokul 4. sınıf ve ortaokul 5.,6.,7. ve 8. sınıf öğrencilerimizin katılabileceği kurslar Fen ve Teknoloji, Matematik,Türkçe ve Sosyal  derslerinde devam ettirilir. Bu kurslara ek olarak; aramıza yeni katılan öğrencilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda  yabancı dil kursları da gerçekleştirilir.

 

Birebir Çalışmalar

Öğrencilerimizin, okul yönetimince kabul edilebilir nitelikteki devamsızlıklarından kaynaklanan ya da benzer herhangi bir nedenle ortaya çıkan konu eksiklerinde sınıf veya ders öğretmenlerinin önerisiyle bire bir çalışmalar düzenlenmektedir. Bu çalışmalarda hedef, öğrencimizin konu eksiklerinin giderilmesi ve en kısa zamanda sınıf seviyesine ulaştırılması olmaktadır.

 

Yeni Kaydolan Öğrencilere Destek Çalışmaları

Yurt dışından gelerek okulumuza kaydolmuş ya da başka bir okuldan aramıza katılmış öğrencilerimizi desteklemek ve programlarımıza daha kolay adapte olmalarını sağlamak amacıyla verdiğimiz destek hem akademik, hem de rehberlik anlamında devam etmekte; böylece öğrencilerimizin uyum süreçleri kısalmaktadır.