İzmir Özel Türk Koleji

Öğretim Programları

Manisa Kampüsü Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri uzman öğretim kadrosu eşliğinde, branşlara uygun olarak hazırlanmış özel dersliklerde eğitim ve öğretimini sürdürmektedir. Öğrencilerimiz haftada 42 saat müfredat dersleri görmekte, kalan 2 saatlerini de akademik gelişimlerine katkı sağlayan derslerle değerlendirmektedirler. 9. Sınıftan itibaren derslerin bir kısmı YGS ve LYS çalışmaları için kullanılmaktadır.

Okulumuz, tam donanımlı laboratuarları, amacına uygun olarak kullanılan atölyeleri ve son teknolojiye uygun bilgisayarlı, akıllı tahtalı sunu odaları ile öğrencilerin çok yönlü zekasını geliştirmeye uygun olarak donatılmıştır. Sosyal ve sportif etkinliklere uygun salonlarımız ile binamız fiziksel açıdan eğitim öğretime tam olarak destek vermektedir.

İTK'da dünya gündemine hakim, degerlerine baglı, farkındalığı yüksek gençler olarak hayata hazırlanan ögrenciler ürettikleri eserlerle pek çok kurum ve kurulus tarafından ödüle layık görülür.


İTK ögrencileri, ögretmenleri ile projelendirdikleri “Türk Günü”, “Ben Anadolu”, “İzmirli Olmak” gibi birçok etkinligin yanı sıra düzenledikleri kermeslerle farklı yardım kampanyalarına, dernek ve vakıflara bagıs yaparak sosyal sorumluluk projelerinde yer alır. İTK okulları söyleşiler, film gösterimleri, paneller ile kendi alanlarında söz sahibi olan ulusal ve uluslararası basarıları ile tanınan birçok kisiyi misafir eder.


İTK’lı ögrenciler ayrıca EÇEV, Lösemili Çocuklar Vakfı, Buca Engelliler Derneği, Seferihisar Doga ve Hayvan Dostları Derneği, Koruncuk Vakfı ve TURMEPA Derneği gibi birçok kurum ve kuruluş ile sosyal sorumluluk projeleri ve yardım kampanyaları ile sosyal hayatın içinde aktif olarak yer alırlar.