İzmir Özel Türk Koleji

Öğretim Programları

Güçlü Değerlerle Geleceğe Uzanan Eğitim Anlayışı

İlkokulda sınıf öğretmenliği esastır. 4. sınıftan itibaren “Fen Bilimleri” ve “Matematik” dersleri branş öğretmenleri tarafından verilmektedir. Ortaokulda da, her sınıftan sorumlu rehber öğretmenlerle birlikte her dersi ayrı, seçkin branş öğretmenleri sürdürmektedir.

İlkokul ve ortaokul binalarımızda bulunan teknolojik altyapısı güçlü laboratuvarımız fen bilimleri derslerinin işlenme alanları olup, öğrencilerimiz hazırladıkları performans ödevlerini bu alanlarda öğretmen, öğrenci ve velileriyle de paylaşma imkânı bulmaktadırlar. Labratuvarlarımızda yapılan bu çalışmalarla öğrencilerimizde uyanan öğrenme merakı, yaşam boyu araştırıp, öğrenmeyi ilke edinmiş bireyler yetiştirme hedefimize yardımcı olur.

Hazırlık Sınıflarında Haftada 17 Ders Saati İngilizce Programı

Anaokullarında başlayan İngilizce dil programı Hazırlık sınıflarında haftada 17 saat olarak devam eder. Her seviyede ders sayıları değişerek 12. sınıfın sonuna kadar toplam 5800 saate varan bir İngilizce dil programı uygulanır. Kampüsler içinde İngilizce Bölüm öğretmenleri ile kesinlikle Türkçe konuşulmaz. Bu şekilde İngilizce dil öğrenimi sınıflardan günlük hayatın her alanına taşınarak dil kazanımları artmaktadır.