İzmir Özel Türk Koleji

Sağlık, Güvenlik, Beslenme Hizmetlerimiz

BESLENME

Sizler gibi biz de yemeklerimizi; çocuklarımız için “Anne Eli Değmiş” gibi özenle ve kendi mutfağımızda hazırlıyoruz.
ARAŞTIRIYORUZ: Çocuklarımız için en iyi ve en yararlı besinleri bularak, mevsimin en taze meyve ve sebzelerini kullanıyoruz.
MENÜMÜZÜ OLUŞTURUYORUZ: Sizler için araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz en sağlıklı besinleri kullanarak lezzetli yemeklerden oluşan menüler hazırlıyoruz.
DENETLİYORUZ: Menülerimiz; gıda mühendisi, hekim, diyetisyen ve yemekhane şefi denetiminde hazırlanarak Okul Aile Birliklerimizden oluşan Yemek Komitesi tarafından incelenmektedir.
YEMEKLERİMİZİ KENDİ MUTFAĞIMIZDA HAZIRLIYORUZ: Doğal ve sağlıklı gıdalar kullanarak yapay katkı maddesi ve aroma vericiler olmadan yemeklerimizi kendi mutfağımızda hazırlıyoruz.
KONTROL EDİYORUZ: Temizlik ve hijyen kurallarına özen gösterilerek hazırlanan yemekler ve yemekhanemiz; kendi mutfak ekibimizde bulunan gıda mühendisimiz tarafından detaylı bir şekilde kontrol edilmektedir. Aynı zamanda
okul doktorumuz ve İş Güvenliği Uzmanımız tarafından gerekli denetimler düzenli olarak yapılmaktadır. 
RAPORLUYORUZ: Memnuniyetlerinizi ve şikayetlerinizi her yönüyle değerlendirerek geri bildirimlerinizi raporluyoruz.
ÇOCUKLARIMIZI ÖNEMSİYORUZ: Çocuklarımız için gerekli günlük kalori miktarlarına dikkat ederek oluşturduğumuz menülerde; lezzete de önem vererek çocuklarımızın yüzlerinde tebessüm oluşturmaya özen gösteriyoruz.

KANTİN

“OKUL GIDASI” LOGOLU ÜRÜNLER: Kantinlerimizde, çocuklarımızın doğru beslenmesi adına yalnızca ‘’Okul Gıdası’’ logolu paketli ürünler satılmaktadır.
KONTROL EDİLEBİLİR HARCAMA TUTARI: Kantinlerimizde nakit para geçmemektedir. Velilerimizin belirlediği günlük/aylık limitler dahilinde, veznelerden öğrenci kartlarına para yüklenmek suretiyle harcama yapılmaktadır.
PERSONEL EĞİTİMİ: Kantin personelleri hijyen ve sağlık konusunda düzenli eğitimler alarak denetlenmektedirler.

 

GÜVENLİK


ULUSLARARASI BİR FİRMADAN 7/24 ÖZEL GÜVENLİK HİZMETİ: Okulumuzun tüm kampüslerinin güvenliği; uluslararası bir firmanın özel güvenlik hizmetleri tarafından gündüz ve gece ekibi olacak şekilde dönüşümlü olarak gün boyu sağlanmaktadır.
7/24 KAMERA SİSTEMİ:Okullarımızda 7/24 kayıt yapan CCTV kamera sistemimiz bulunmaktadır.
SERVİS HİZMETİ: Anlaşmalı firmalar tarafından servis hizmeti verilmektedir.
DEVAMSIZLIK TAKİBİ: Öğrencilerimizin devamsızlığı durumunda veli iletişimi kurularak gerekli bilgi akışı sağlanmaktadır.

 

SAĞLIK & HİJYEN

SAĞLIK GÖREVLİSİ: Her okulumuzda sağlık görevlisi bulunmakta olup, acil durumlar için anlaşmalı olduğumuz kampüse yakın tam donanımlı sağlık kuruluşlarına sevk yapılmaktadır.
SÜREKLİ PERSONEL EĞİTİMİ: Hizmet personeli, hijyen ve sağlık alanında düzenli eğitimler almaktadır.
SERTİFİKALI TEMİZLİK ÜRÜNLERİ: Kullanılan temizlik malzemeleri, sertifikalı ve uluslararası platformda kabul görmüş markalardan kullanılmaktadır.
TSE KALİTE STANDARTLARINDA MALZEMELER: Etkinliklerde öğrencilerimizin kullandığı tüm malzemeler TSE kalite standartlarında ve çocuklar için güvenilir malzemelerdir.