İzmir Özel Türk Koleji

Genel Müdürümüzün Mesajı

Genel Müdürümüzün Mesajı

 

Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerimiz, Değerli Öğretmenlerimiz,

 

1950 yılında Kurucumuz, matematik öğretmeni Bahattin Tatış’ın özverisi ve azmi ile temelleri atılan okulumuz İzmir Özel Türk Koleji, kuruluşunda belirlenen temel ilkelerinden ödün vermeden 73 yıldır eğitim yolculuğuna devam ediyor. Bu yolculukta bizlerin en büyük destekçisi olan siz değerli velilerimizden, öğrencilerimizden ve öğretmenlerimizden aldığımız güç ile her eğitim öğretim yılında birçok ilke ve başarıya imza atıyor, Türk Milli Eğitimi ve Türkiye için değerlerimizi yücelterek daha da yükseğe taşıyoruz.

Bugün İzmir Özel Türk Koleji olarak; Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerimiz ile sadece İzmir’in değil, Ege  Bölgesi’nin de en köklü, duayen eğitim kurumlarının başında geliyoruz.

Bu sorumluluğun bilinciyle ve Mustafa Kemal Atatürk'ün "eğitimde heba edilecek tek bir birey dahi yoktur" sözünün derin anlamını kavramış olarak bizler öğrencilerimizin çok yönlü gelişimlerini ve kazanımlarını hem nitelik hem nicelik olarak arttıracak çalışmalara imza atıyor, sürekli yenilenen dünyanın, teknolojinin ve çevre koşullarının ışığında gelişimimizi her gün daha arttırmaya önem veriyoruz.

Eğitimin temel taşı kabul ettiğimiz anaokullarımızda çocuklarımızın deneyimledikleri ve öğrendikleri tüm bilgilerin onları yaşamları boyunca etkileyeceğinin ve kendisinden sonraki tüm eğitim basamaklarının da temelini oluşturacağının bilincindeyiz. Bu bilinçle son 25 yıldır bilgi ve birikimimizi anaokullarına yansıtıyoruz, oyun ile temellendirdiğimiz programlar ve çocuklarımızın mutluluğunu merkeze aldığımız bir eğitim anlayışı ile Yarınlarda Var Olacak bireyler yetiştirmek için çalışmaya devam ediyoruz.

Bu çalışmalarımızın ve gayretlerimizin sonuçlarını da gururla almaya devam ediyoruz. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz sadece bu ders yılı içinde ulusal ve uluslararası yarışmalarda; 683 bilim, 223 spor ve 77 sanat başarısı olmak üzere toplam 983 başarı elde ettiler; Dünya, Türkiye ve Ege Bölgesi çapında elde ettikleri her derece ile bizleri gururlandırdılar. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin fedakarca çalışmalarının bir sonucu olan bu başarıların, İzmir Özel Türk Koleji’nin gelecek yıllarda da edeceği başarılara bir temel oluşturduğuna olan inancım sonsuzdur.

Ülkemizde ve dünyada İzmir Özel Türk Koleji adı bir yandan öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz gayretli çalışmalar ve dereceleri bir yandan da yaşamda iz bırakan on binlerce mezunumuzun çalışmaları ile sıklıkla ve itibarla anılmaktadır. Bu saygın ismi gururla taşıyan, öğrencisi, öğretmeni, velisi, mezunu ve çalışanları ile güçlü İzmir Özel Türk Koleji Ailesi’nin her ferdine yarattıkları değerler için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 

 

Saygılarımla,

 

Yiğit TATIŞ

İTK Genel Müdürü