İzmir Özel Türk Koleji

İTK Mezunlar Derneği

1957 yılında kurulan İTK  Mezunları Derneği, 71 yıldır yaşamda iz bırakan, başarılı ve mutlu bireyler yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji ile bugün sayıları onbinleri bulan Türkiye’nin ve dünyanın farklı köşelerine yayılmış, alanında söz sahibi, fikir önderi olmuş İTK mezunu arasında köprü görevi gören Türkiye’nin en köklü ve en güçlü mezun derneklerinden biridir.

 

Faaliyetlerini İTK Bahattin Tatış Kampüsü’ndeki merkezinde yürüten ve mezunları için bir buluşma noktası konumunda olan İTK Mezunları Derneği’nin hedefi mezunları ile İzmir Özel Türk Koleji’nin bağının uzun yıllar devamını sağlamaktır.

 

İTK’nın tarihi ve bugünü Mezunlar Derneği’nde buluşuyor...

 

İzmir Özel Türk Koleji Mezunları Derneği, iki yılda bir yapılan genel kurulda, mezunlar arasından seçilen 9 kişilik yönetim kurulu ile çalışmalarını sürdürmektedir. 

 

İTK Mezunları Derneği, Talaş Böreği, Happy Hour, Dönem Yemekleri, Sanat Sezonu, Kültürel Geziler gibi geleneksel hale gelen birçok etkinliğinin yanında farklı dönemlerde bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleri ile eğitime destek olmaktadır.  

 

www.itkmezun.org web sitesi ve aktif olarak işleyen sosyal medya hesapları üzerinden mezunlar ile iletişimini güncel tutan dernek, bu iletişimini aylık e-bülten ve dönemsel yayınlanan Köprü Dergisi ile de desteklemektedir.

 

Mezunları için bir buluşma noktası konumunda olan İTK Mezunları Derneği’nin hedefi mezunları ile İzmir Özel Türk Koleji’nin bağının uzun yıllar devamını sağlamaktır.

 

İTK Mezunları Derneği, Talaş Böreği, Happy Hour, Dönem Yemekleri, Sanat Sezonu, Kültürel Geziler gibi geleneksel hale gelen birçok etkinliğinin yanında farklı dönemlerde bağış kampanyaları ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmektedir.  www.itkmezun.org web sitesi ve aktif olarak işleyen sosyal medya hesapları üzerinden mezunlar ile iletişimini güncel tutan dernek, bu iletişimini aylık e-bülten ve dönemsel yayınlanan Köprü Dergisi desteklemektedir.