İzmir Özel Türk Koleji

‘EN İYİ SENARYO’ ÖDÜLÜ İTK’NIN

29.03.2016 00:00:00

Bu yıl 10.su düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında gerçekleştirilen  8. Forum Bornova Kukla Yarışması’nda İTK’yı, Büyükçiğli Kampüsü İlkokul 3. sınıf öğrencilerimizden Mert Kocagözoğlu, Defne Demir, Yağmur Palanduz, İlke Bircan, Defne Dur, Fatma Perin Turgut, Emre Kılıç, Mehmet Ali Kıvanç, Duru Nardal, Hasan Poyraz Şahin, Çağrı Saçan, Mehmet Efe Böke, Nehir Şen, Halil Efe Yurt, Rana Benzeşik, Zafer Eren Polat, Deniz Şporta, Melis Alpay ve Zeynep Yılmaz temsil etti.

Fareli Köyün Kavalcısı adlı masalın uyarlaması ile yarışmaya katılan öğrencilerimize  oyunun metin düzenlemesini Drama öğretmeni öğretmenlerimizden Meltem Şaylı, müzik ve bestede Müzik öğretmenlerimizden Burak Aksey ve Melis Kıvançlı, oyun organizasyon yardımcılığında Seramik öğretmenlerimizden Hicran Tunca, kukla, sahne tasarımı ve oyun yönetimi konusunda ise Görsel Sanatlar öğretmenlerimizden Suat Ünverdi ve proje yürütücülüğü konusunda ise Eğitim Direktörümüz Sündüs Cebecioğlu destek oldu.

İzleyenlerden ve jüri üyelerinden büyük beğeni toplayan, Büyükçiğli Kampüsü İlkokul 3. sınıf öğrencilerimiz 24 okulun katıldığı yarışmada sergiledikleri performansla  "En İyi Senaryo" ödülünü alarak bizlere büyük bir mutluluk yaşattılar.