İzmir Özel Türk Koleji

“15. YARATICI, YENİLİKÇİ ÖĞRETMEN SEMİNERİ”NDE BULUŞTUK

28.03.2018 00:00:00

Öğretmenleri eğitimdeki yenilik ve gelişmelerden haberdar ederek öğretmenlerin niteliğini zenginleştirmeyi amaçlayan “EÇEV 15. Yaratıcı, Yenilikçi Öğretmen Semineri” (YYÖS) bu yıl İzmir Özel Türk Koleji ev sahipliğinde gerçekleşti.

 

YYÖS’e yönelik çalışmalar, her yıl eylül ayında Danışma Kurulu’nun temayı belirlediği ilk toplantıyla başlamıştır. Bu çalışamalar sonrasında 24 Mart’taki seminerde 17 ayrı salonda 75 sunum yapıldı.


15. Yaratıcı, Yenilikçi Öğretmen Semineri Anadolu Yaylı Çalgılar Topluluğu dinletisi ile başlayıp açılış oturumunun konuğu İzgören Akademi Eğitmeni ve Danışmanı Gökhan Okçu’nun “Neden? İnsan Beyni Nedensiz Hareket Etmez!” başlıklı konuşmasıyla devam etmiştir.

 

Katılımcılar, kapanış oturumunda ise İTK Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonunda Prof. Dr. Soner Yıldırım tarafından "Dijital Çağın Sosyal Beyinleri" konulu konuşmasına katılma fırsatı yakaladılar.

 

EÇEV’in İzmir Özel Türk Koleji’nde düzenlediği Yaratıcı, Yenilikçi Öğretmen Semineri 800’ü aşkın eğitimcinin katılımı ile gerçekleşmiştir.