İzmir Özel Türk Koleji

“ÖĞRENCİYKEN ÖĞRETMEN OLDUM” PROJESİ

20.01.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Sosyal Bilgiler Zümresi tarafından gerçekleştirilen; kademeler arasında ortak bir sinerji ve aktif eğitim-öğretim ortamı yaratmayı amaçlayan “Öğrenciyken Öğretmen Oldum” projesiyle, lise öğrencilerimiz öğretmenlerinin yerine geçtiler. Kendi cümleleri ile lise öğrencilerimiz 5.sınıf öğrencilerimize 40 dk. süresince bir ders anlatarak kişilik gelişimlerine yararlı bir proje gerçekleştirdiler.

 

Öğrencilerin soyut kavramları kendi yaş grubuna yakın kişilerden dinleyerek farklı açılardan konuya yaklaşabilmesi ve bu yolla hem kademeler arasındaki iletişimi arttırmayı hem de öğrenciler için kalıcı, aktif, eğlenceli bir eğitim ortamı yaratmayı amaçlayan projenin bu yılki ilk bölümü Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris ve Manisa Kampüslerimizdeki Tarih Zümresi işbirliği ile gerçekleştirildi. Bahattin Tatış, Manisa ve Büyükçiğli Kampüslerimizde konu anlatımı Tarih Bölümümüzün katkısıyla sunumlar ile yapılırken, Marmaris Kampüsümüzde drama yöntemi ile yapılmıştır.

 

Kademeler arası geçiş için önemli bir örnek teşkil eden proje kapsamında konuyu kendi bakış açıları ile ele alan lise öğrencilerimiz, konu anlatımları sonunda ortaokul öğrencilerimize sorular da yönelttiler.