İzmir Özel Türk Koleji

16. ULUSAL İTK RESİM YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNE SUNULDU

22.05.2018 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji’nin sanata verdiği değeri vurgulamak ve genç nesilleri sanata teşvik etmek amacıyla düzenlenen 16. İTK Ulusal Resim Yarışması ödül töreni ve sergi açılışı İTK Bahattin Tatış Kampüsü İTK Gazi Mustafa Kemal Paşa Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

 

İlki 2002 yılında düzenlenen İTK Ulusal Resim Yarışması’na bu yıl da ülkemizin farklı illerinden birçok genç  “Ortaokul”, “Lise ve Dengi Okullar” ve “Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Eğitim Fakülteleri” kategorilerinde toplam 2615 eser katıldı.

 

Tüm eserlerin jüri üyeleri tarafından titizlikle incelendiği 16. İTK Ulusal Resim Yarışması’nın bu yılki jüri üyeliğini Güven Zeyrek, Prof. Dr. Aydın Akan, Filiz Pelit, Nur Hilal Harsa ve Denizhan Özer yaptı.

 

“Güzel Sanatlar ve Eğitim Fakülteleri” kategorisinde Selçuk Üniversitesi’nden Ali Rıza Kanaç birinci, Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Miray Hayta ikinci ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Celal Gündüz üçüncü oldu.

 

“Lise ve Dengi Okullar” kategorisinde Ankara Güzel Sanatlar Lisesinden Furkan Özkan birinci, Işılay Saygın Güzel Sanatlar Lisesinden Gülsüm Gündüz ikinci ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden İsmet Şenal üçüncü oldu.

 

“Ortaokul” kategorisinde Etimesgut 15 Temmuz Şehitler Ortaokulundan Elifsu Gök birinci, Özel Şişli Terakki Ortaokulundan Mert Metin ikinci ve Ahmet Akkoç Ortaokulundan Hande Kaya üçüncü oldu.

 

“Jüri Özel Ödülü’”ü ise Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Özge Saldıray’ın oldu.

 

İTK Gazi Mustafa Kemal Paşa Sergi Salonu’nda gerçekleştirilen ödül töreni, sergi açılışıyla son buldu.