İzmir Özel Türk Koleji

69. Eğitim Öğretim Yılı Başladı

05.09.2018 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji tarihinde 69.kez 5 kampüsünde eş zamanlı düzenlenen ders yılı açılış törenleriyle 2018-2019 eğitim öğretim yılına başlamanın gururu ve mutluluğu yaşandı.

1950 yılında Bahattin Tatış tarafından kurulan ve kurulduğu günden bugüne kadar doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, çağdaş, dengeli ve mutlu Türk gençleri yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji 5 Eylül günü 69. kez yeni bir eğitim öğretim yılına başladı.

 

İzmir Özel Türk Koleji’nin Konak Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerinde eş zamanlı olarak düzenlenen törenlere ilkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrenciler, veliler, mezunlar ve idareciler katıldı. Başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızı korumak ve bizlere Cumhuriyeti kazandırmak için canlarını feda etmiş tüm şehitlerimiz ve bugün de terörle mücadele ederek demokrasi ve ülke bütünlüğümüz için mücadele eden tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz adına saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenlerde okul müdürleri 2018-2019 eğitim öğretim yılı için dileklerini ve düşüncelerini paylaştı. İzmir Özel Türk Koleji’nden bir önceki eğitim öğretim yılında mezun olan öğrencilerimiz de öğrenci arkadaşlarına seslendi.  Törenlerde bu yıl da İzmir Özel Türk Kolejli öğrenciler İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Türkçe dillerinde dostluk mesajları verdiler.

İzmir Özel Türk Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Oğuz Tatış başarılarla dolu bir yıl diledi.

İTK Bahattin Tatış Kampüsündeki törenin açılış konuşmasını yapan İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini özüne kadar benimseyen okulumuz kapılarını bu yıl 69. kez siz değerli öğrencilerimize açmaktatır. Sevgili gençler; Atamızın önderliğinde Cumhuriyetimizi kuran parlak beyinler, onu bizlere emanet etti. Bizden sonra onu yaşatacak ve sonsuza kadar koruyacak olan da sizlersiniz. ”dedi.

 

 

İTK Bornova Kampüsünde gerçekleştirilen okul açılışına katılan İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış açılış konuşmasında “Biz 68 yıldır dimdik başarılarıyla ayakta durmamızın temel nedeni eğitim öğretim prensiplerimizdir. Bizler doğru seçimler yapabilen, çevresine ve kendisine çok yönlü katkısı olan, çağdaş dengeli ve mutlu gençler yetiştiriyoruz. Bunu yapmak için disiplin erdem ve etik değerler Atatürk ilkelerinden hiçbir zaman ödün vermiyoruz. İzmir Özel Türk Koleji Ailesi olarak, öğrencisi, öğretmeni, velisi ve birçok mezunu ile hep birlikte başarıdan başarıyla koşacağız.  “ dedi.

 

İTK Büyükçiğli Kampüsünde gerçekleşen okul açılışına katılan İTK Büyükçiğli Kampüsü Eski Müdürü İpek Deniz ise açılış konuşmasında “Biz o kadar büyük bir aileyiz ki Özel Türk Koleji her zaman dimdik ayaktadır. Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsünün mayası bambaşkadır. Burasının sermayesi sevgidir, saygıdır. Birçok mezun verdik başarılara imza atıyoruz ama Büyükçiğli Kampüsü’nün tek bir hedefi var çıta hiçbir zaman aynı yerde kalmaz, her sene bu çita yükselecektir. ” dedi.

 

İTK’da Bir Gelenek: Bayrak Flama Devir Teslim Töreni

İzmir Özel Türk Koleji’nde bir gelenek olan ve her eğitim öğretim yılında gerçekleştirilen Bayrak Flama Devir Teslim Töreni bu yıl da düzenlendi. İTK’dan mezun olan öğrenciler bayrak flama devir teslim töreninde Türk Bayrağını ve İTK flamasını arkadaşlarına teslim ettiler. Beş kampüste de eş zamanlı gerçekleşen törenler, İTK Okul Marşı’nın söylenmesinin ardından, öğrencilerin öğretmenleri eşliğinde sınıflara gitmesi ile son buldu.