İzmir Özel Türk Koleji

İTK VE EÇEV’DEN EĞİTİM KERMESİ ÖĞRENCİLERE UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

22.11.2016 00:00:00

 Geleneksel olarak her eğitim öğretim yılında kış ve bahar kermesleri olmak üzere iki kere düzenlenen, takım elbiselerden abiye kıyafetlere, çantalardan ayakkabılara, ev tekstilinden dekorasyon ürünlerine kadar birçok dünyaca ünlü yerli ve yabancı marka ürünlerinin satışa sunulduğu EÇEV, İzmirlilerce gördüğü yoğun ilgi sebebiyle bu kez iki gün sürdü. İTK Uşakizade Köşkü Sergi Salonu’nda gerçekleşen 1000’in üzerinde parçanın satışa sunulduğu “EÇEV Geleneksel 2.El Kermesi” iki gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

 

EÇEV Komisyon Üyesi Çiğdem Yorgancıoğlu ve Banu Tatış’ın önderliğinde düzenlenen  kermeste satışı yapılan 2. el ürünler özenle seçilerek, temiz, ütülü ve kullanıma hazır şekilde satışa çıkarıldı. İzmir'de bir benzeri daha yapılmayan bu kermese gelerek hem alışveriş yapan hem de eğitime destek veren eğitim gönüllüleri  birçok ürünü çok uygun fiyatlara satın aldılar.

 

EÇEV Geleneksel 2. El Kermesi’nden bugüne kadar elde edilen gelir ile yüzlerce üniversite öğrencisinin 1  yıllık eğitim masrafının karşılandığını belirten EÇEV Komisyon Üyesi Çiğdem Yorgancıoğlu; kermese katılarak ilgi ve desteklerini esirgemeyen İTK’lı velilere, öğretmenlere, EÇEV üyelerine ve İzmirli eğitim gönüllülerine teşekkür etti.  

 

EÇEV 2. El Kermesi’nden elde edilen gelirin tamamı her yıl olduğu gibi bu yıl da burslu öğrencilerin eğitim masrafları için oluşturulan fona aktarılacak.