İzmir Özel Türk Koleji

İTK’DA ÖĞRETMENLER GÜNÜ MUHTEŞEM GÖSTERİLERLE COŞKUYLA KUTLANDI

28.11.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji yöneticileri, idarecileri, öğretmenleri ve çalışanları İTK’nın 67. yılında da İTK’nın adına yakışır bir geceyle öğretmenler gününü kutladılar. İTK’nın Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Bornova ve Manisa kampüslerindeki öğretmenlerin ve çalışanların bir arada olduğu gece La Vie Nouvele’de gerçekleşti.  Öğretmenler Günü Töreni’nde, öğretmenlik mesleğine İTK’da başlayan stajyer öğretmenler yeminlerini ettiler, emekli olan ve İTK’da 25. hizmet yılını dolduran öğretmenlerimiz ve çalışanlarımız ödüllendirildi.

 

Ödül töreniyle başlayan gecenin açılış konuşmasını İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış gerçekleştirdi. Konuşmasında öğretmenlik mesleğinin kutsallığına atıfta bulunan Tatış; sürdürülebilir kalkınma için eğitimin önemine, ülkelerin kalkınması için aydın ve erdemli bireylerin çoğalması gerektiğine ve bu noktada da öğretmenlik mesleğini seçenlere büyük görevler düştüğünü belirtti. Sözlerine öğretmenlik mesleğinin ulvi ve yüce bir meslek olduğunu söyleyerek devam etti.

 

İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış’ın ardından İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış gerçekleştirdiği konuşmada; İTK’nın köklü, Türkiye’nin geleceğine hizmet eden bir kurum olduğunu vurguladı. Yeni öğretmenleri seçtikleri meslekten dolayı kutladığını ve teşekkür ettiğini belirterek tüm öğretmenlere minnet duygularını ifade eden İTK Genel Müdürü çeyrek asırdır İTK’da çalışanlara katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Bu yıl emekli olan Manisa Kampüs Müdürü İsmail Takmak ve BTK Halkoyunları Öğretmeni Ali Cevat Aslankara’ya emeklilikleri nedeniyle altın İTK Rozeti takıldı. Sınıf Öğretmeni Filiz Karakaya’ya ise İTK’da 25. hizmet yılını doldurması nedeniyle gümüş tabak hediye edildi. Ödül töreninin ardından,  meslek hayatlarına İTK’da başlayan stajyer öğretmenlerin yemin törenine geçildi. Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, ahlaki sorumluluklarının bilincinde, ülkelerini seven genç nesiller yetiştirmek ve öğretmenlik mesleğinin sorumluluklarını her koşulda yerine getirmek için yemin eden genç öğretmenler yemin töreni sonrasında Öğretmen Marşı’nı hep birlikte söyleyerek dakikalarca alkışlandılar.

 

İTK Bahattin Tatış Kampüsü geceye hazırladıkları barkovizyon gösterisi ile renk katarken, İTK Manisa Kampüsü öğretmenlerinden oluşan koro “90.yıl Marşı”nı seslendirdi. İTK Bornova Kampüsü öğretmen ve çalışanlarının hazırladığı kaşık gösterisi ise büyük beğeni topladı.

 

İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış ile İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış İTK’lı müdürler, ödül alan öğretmenler ve stajyerler eşliğinde kesilen pastanın ardından İTK Marşı ile coşku daha da yükseldi. Pasta kesimin ardından Dj ve muhteşem perküsyon show ile İTK Ailesi birlikte doyasıya eğlendi.