İzmir Özel Türk Koleji

15. İTK ULUSAL BAHATTİN TATIŞ RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI

10.05.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji kurucusu, merhum eğitimci ve Matematik Öğretmeni Bahattin Tatış’ın ilkelerini yaşatmak, O’nun sanata verdiği değeri vurgulamak ve genç nesilleri sanata teşvik etmek amacıyla her yıl düzenlenen “Ulusal Bahattin Tatış Resim Yarışması”nın bu yıl 15.si düzenleniyor.

 

Gençlerimizin sanat yönünün gelişmesini, kendilerini ifade etmelerini, hayal güçlerini zenginleştirmelerini, düşünme yeteneklerinin güçlenmesini, yaşama bağlılıklarının artmasını sağlamak; düşündüklerini biçimsel anlatımla ortaya koyabilecekleri teknik bilgi ve beceriler kazandırmak, güzel sanatlara olan duyarlılıklarını arttırmak amacını taşıyan “Ulusal Bahattin Tatış  Resim Yarışması”nın bu yıl da “Ortaokul”, “Lise ve Dengi Okullar” ve “Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Eğitim Fakülteleri” kategorilerinde toplam 3150 eser katıldı.

 

Ortaokul, Lise ve Dengi Okullar ile Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Eğitim Fakülteleri kategorilerinde birincilik, ikincilik, üçüncülük ve mansiyon ödüllerinin yanı sıra “Güven Zeyrek Jüri Özel Ödülü” verildiği 15. İTK Ulusal Bahattin Tatış Resim Yarışması Ödül Töreni 11 Mayıs 2017 Perşembe günü İTK Uşakizade Köşkü içinde yer alan Gazi Mustafa Kemal Paşa Kültür Merkezi’nde düzenlenecek.

 

Geleceğin sanatçılarının ödüllendirileceği, dereceye giren eserler ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan serginin açılışının da gerçekleştirileceği “ödül töreni ve sergi açılışı”nda ayrıca bu yıl sergilenmeye değer görülen eserler satışa sunulacak. Sanatseverlerin heyecanla beklediği sergi ay sonuna kadar açık kalacak.