İzmir Özel Türk Koleji

1.İTK TEKNOLOJİ ÇALIŞTAYI

18.08.2016 00:00:00

İTK Teknoloji Komitesi tarafından hazırlanan 1.Teknoloji Çalıştayı akademik seminer haftamızda gerçekleşti. Çalıştay 3 bölümden oluştu.

Çalıştayın ilk bölümünde ‘Çağımızda Teknolojinin Kullanımı ve Eğitime Olumlu Olumsuz Yansımaları’ konulu panel gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Genel Müdürümüz Sayın Yiğit Tatış’ın  gerçekleştirdiği panele Uzay Bilimleri Eğitimiyle Küresel Dostluk Vakfı Müdürü Tolga Yıldırım, emekli sınıf öğretmenimiz ve çocuk hikayeleri yazarı Türkay Çakalağaoğlu ile okulumuzun fen lisesi öğrencisi Berke Başargan konuşmacı olarak katıldı. Panelde teknolojinin eğitim üzerindeki olumlu ve olumsuz yansımaları, öğretmenin teknolojik donanımı ve teknolojiyi doğru kullanımdaki önemli rolü, okulun teknolojik donanımı ve bu donanımın öğrenciye olumlu olumsuz etkileri, gelişen teknolojinin bir ürünü olan sanal gerçekliğin eğitimde kullanabilirliği, teknolojinin günümüz çocukları üzerindeki etkileri üzerinde konuşuldu.

Çalıştayın 2. Bölümünde ITK Teknoloji komitesinin gerçekleştirdiği ‘Teknolojiyi İyi Kullanıyorum’ yarışmasına katılan öğretmenlerimizin sunumları gerçekleştirildi.

Bu sene ilki gerçekleştirilen yarışmamıza öğretmenlerimiz www.itkteknoloji.com web sayfamızdan derslerinde kullandıkları teknolojileri paylaşarak katıldılar. Bu web sayfası paylaşımların aldığı beğenileri ve yorumları puanlandırdı. En çok puanı alan ilk 10 öğretmenimiz çalıştayda sunumlarını gerçekleştirdi. Sunumlarda öğretmenlerimiz, KAHOOT kullanımı, dört işlem matematik oyunu aplikasyonu, www.itkteknoloji.com web sayfasının tasarımı, Almanca öğrenme portalı olan MİNİCİTY, DRAW YOUR GAME uygulaması, WEB 2.0 uygulamalarından biri olan PADLET, CLASSİC FOR KİDS adlı müzik programı, animasyon hazırlamada kullanılan POWTOON sitesi hakkında bilgi paylaşımlarında bulundu. Sunumlarını gerçekleştiren ve yıl içinde Teknoloji komitesinin düzenlediği Mini Yarışmaları kazanan öğretmenlerimize Akademik Koordinatörümüz Sayın Bahar Ergin Faat tarafından Teşekkür belgeleri ve hediyeleri verildi.

Çalıştayın kapanış bölümünde ise ‘Teknolojiyi iyi kullanıyorum’ yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. En çok beğeniyi alarak ilk üçe giren öğretmenlerimiz, Filiz Önbaş(1.lik Ödülü Bodrum Mavi Otel çift kişilik tatil), Seyhan Pınar(2.lik ödülü Samsung tablet) ve Erhan Kacanoğlu(3.lük ödülü harici bellek)  ödüllerini Genel Müdürümüz Sayın Yiğit Tatış’tan aldılar.