İzmir Özel Türk Koleji

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ İTK’DA BİR BAŞKA KUTLANDI

28.11.2017 00:00:00

İTK’lı yöneticiler, idareciler, öğretmenler ve çalışanlar Swiss Otel Grand Efes’te düzenlenen ödül töreni ve baloda bir araya gelerek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü coşkulu bir şekilde kutladılar.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış gerçekleştirdi. Tatış konuşmasında “Öğretmenler çocuklarımıza istedikleri gibi kullanabilecekleri bir servet veriyorlar. Onlara bilgi, hissiyat veriyorlar. Düzgün bir insan olmasını etik olmasını öğretiyorlar ve bu çocuklar bu serveti alıp istedikleri gibi büyütebilir, istedikleri alanda kullanabilirler. Öğretmenlerin çocuklarımıza ve geleceğe verdiği katkı gerçek değer her şeyden çok daha önemli. Ve tüm samimiyetimle söylüyorum öğretmenlik mesleği bu ülke için bu dünya için en önemli meslek. Çünkü sizler olmadan dünyanın aydınlık bir geleceği olması, dünyaya umutla bakılması mümkün değil.” Dedi.

 

İTK'da 25. yılını dolduranlara ödülleri verildi

Açılış konuşmasının ardından bu yıl İzmir Özel Türk Koleji’nde 25 yıllarını dolduran Özel Türk Koleji Müzik Öğretmeni Erbil Kıvrak’a gümüş tabak hediye edildi.

 

Ödül töreninde kısa bir konuşma gerçekleştiren İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış; “Eğitim öğretim bugün en ulvi meslek olup bugün milletimizin en fazla ihtiyacı olduğu konudur. 2016-2017 ders yılında çok büyük başarılara imza attınız, sizlerle iftihar ediyorum. Sizleri kutluyorum ve teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da daha büyük başarılara imza atacağınıza son derece eminim.” Dedi.

 

Ödül töreninin ardından,  meslek hayatlarına İTK’da başlayan stajyer öğretmenlerin yemin törenine geçildi.  Atatürk İlke ve İnkilaplarına bağlı, ahlaki sorumluluklarının bilincinde, ülkelerini seven genç nesiller yetiştirmek ve öğretmenlik mesleğinin sorumluluklarını her koşulda yerine getirmek için yemin eden genç öğretmenler yemin töreni sonrasında dakikalarca alkışlandı. Öğretmen Marşı ile sona eren törenin ardından gala yemeğine geçildi.