İzmir Özel Türk Koleji

6. İTK BÜYÜKANNEMİN ÇEYİZ SANDIĞI İLE GEÇMİŞE YOLCULUK

28.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Sosyal Bilgiler Bölümü; sandıklarımızda bulunan yaşanmışlıkların, öykülerin, manevi değeri olan birçok ailenin en kıymetli eserlerinin bir araya gelmesiyle oluşan “Geleneksel Büyükkannemin Çeyiz Sandığı” sergisini 6.kez açmaya hazırlanıyor.

 

Sergi, İzmir Özel Türk Koleji’nin İzmir kampüslerinin bir araya gelmesiyle Büyükçiğli Kampüsünde 4-6 Nisan tarihleri arasında açık kalacak. 4 Nisan Salı günü saat 17.00’de sergi açılışını yapacaktır. Marmaris Kampüsünde de eş zamanlı olarak sergi açılarak 6 Nisan Perşembe günü saat 13.00‘e kadar açık kalacak. Sergi açılışında, geçmişten günümüze gelen kıyafetlerin İTK’lı öğrencilerce giyilmesi ve hikayelerinin okunmasıyla mini bir defile yapılacak.

 

Sergide el işlemeli örtüler, yastık kılıfları, süs eşyaları, kemerler, fotoğraf makineleri, daktilo, dikiş makinesi, radyo, fotoğraf albümleri, madalyalar, rozetler, kahve değirmenleri, kömürlü ütüleri ve İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış’ın gümüş takı koleksiyonundan bir bölüm de yer alacak.