İzmir Özel Türk Koleji

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

03.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlar ile özel bir etkinlikte bir araya gelecek. Dünyayı daha güzel ve yaşanılası bir yer yapan tüm kadınların kadınlar gününü kutlamak için katılıma açık olarak gerçekleşecek etkinlik 8 Mart Çarşamba günü Bahattin Tatış Kampüsü Cahit Gürkan Salonu’nda saat 17:00’de başlayacak.


9 Eylül Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkilap Tarihi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Mehmet Efendioğlu'nun konuşması ile başlayacak olan program Yazar Ayçe Bükülmeyen'in "Ege'nin Öncü Kadınları" belgesel gösterimi ile devam edecek. Kitaba konu olan öncü kadınların katılımı ile gerçekleştirilecek olan söyleşinin ardından kadın şarkıları müzik dinletisi başlayacak. Solist Elvan Demircan’ın seslendireceği kadın şarkıları ile konukların keyifli dakikalar yaşayacağı “Dünya Kadınlar Günü” Güven Zeyrek Salonu’nda gerçekleşecek olan sergi ve kokteyl ile devam edecek. Sergi, Ahmet Gürel’in Cumhuriyet Dönemine ait arşivinden kadınlarımıza ait özel resimlerden oluşacak.

 

İTK’lı yöneticiler, tüm kadınların “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutladıklarını ve bu özel etkinliğe katılmalarından onur duyacaklarını belirtti.