İzmir Özel Türk Koleji

ATAM İZİNDEYİZ!

10.11.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Kolejli gençler, Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. yıl dönümünde O’nun tarafından çizilen Cumhuriyet yolunu ve O’nun ilkelerini coşkuyla izlemeye devam edeceklerine and içtiler.

 

İTK Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris, Bornova ve Manisa Kampüslerinde 10 Kasım sabahı gerçekleştirilen anma törenlerinde ve gün içerisinde gerçekleştirilen salon törenlerinde öğrencilerimiz, Atatürk ilkelerine olan bağlılıklarını bir kere daha gösterdiler.

 

Yöneticilerimizin, idarecilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin ve tüm seviyelerdeki öğrencilerimizin katılımıyla kampüslerimizde gerçekleştirilen törenler saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı ile başladı.

 

Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılında O’na olan sevgilerini, özlemlerini ve minnetlerini dile getiren şiirler okudular ve konuşmalar gerçekleştirdiler. Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da sabah gerçekleştirilen anma törenlerinin sonrasında öğrencilerimiz kampüslerindeki Atatürk Köşesi’ne çiçek bırakarak Atatürk’e olan saygılarını sundular.