İzmir Özel Türk Koleji

CİN ALİ İTK'DA

22.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji’nin tüm kampüslerinde birinci sınıf öğrencilerinde önemli bir dönüm noktası olan okuma sürecinde dersler arası işbirliği sağlamak, okumayı daha zevkli hale getirmek ve öğrencilerin okuma isteğini arttırmak amacıyla "Cin Ali ile Okuyorum, Farklı Derslerde Öğreniyorum." temalı proje gerçekleştirildi.

 

İTK’lı öğrenciler, dersler arası işbirliğiyle Cin Ali Serisini okudu. Cin Ali ile ilgili farklı branşlarda resim, müzik, bilgisayar derslerinde yeni ürünler ortaya koydu. Görsel Sanatlar derslerinde Cin Ali kitapları ile ilgili resimler yapan öğrenciler, yaptıkları çalışmalar ile dolaplarını ve okul koridorlarını süslediler. Müzik derslerinde, müzik öğretmenlerinin bestelediği Cin Ali şarkısı ile ilgili çalışmalar yapan minikler Bilgisayar derslerinde ise farklı programlar kullanarak Cin Ali çizgi filmi yaptılar. Cin Ali Projesi’nin son aşamasında ise İTK’lı minikler Cin Ali Vakfı Kurucusu Nesrin ve Nevin Kaygusuz ile bir araya gelerek kitap hakkındaki sorularını sordu.

 

Bornova Kampüsünde 2. sınıf öğrencileri yaratıcı yazma yöntemiyle Cin Ali'nin 11. kitabı "Cin Ali İTK'da" isimli kitaba imzalarını attılar. Proje sunumu yapıldıktan sonra 2. sınıf öğrencileri yazdıkları kitaba yazar olarak imzalarını attıktan sonra velilerine kitabı hediye ettiler. Son derece keyifli ve yaratıcı geçen etkinlikte öğrenciler hem eğlendiler hem öğrendiler.