İzmir Özel Türk Koleji

COĞRAFYA OLİMPİYAT MİLLİ TAKIMI’NDA BİR İTK’LI: İLBEY ALPARSLAN

25.02.2016 00:00:00

Türkiye Coğrafya Kurumu tarafından düzenlenen 13. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları’nda Büyükçiğli Kampüsü öğrencimiz İlbey Alparslan büyük bir başarı göstererek en başarılı 8 öğrenci arasına girmeye hak kazandı.

3 aşamadan oluşan Coğrafya Olimpiyatları seçmelerinin birinci aşaması olan, 9. ve 10. sınıf coğrafya dersi konularını kapsayan 100 soruluk çoktan seçmeli sınavda Türkiye genelinde  ilk 52 öğrenci arasına girme hakkını elde eden, 2. aşama İngilizce Multimedya Sınavı ve 3. aşama Arazi Sınavı’nı da başarıyla tamamlayan öğrencimiz Çin'de yapılacak uluslararası finalde ülkemizi temsil edecek “Aday Milli Takımı”nda yer alacak en başarılı 8 öğrenciden birisi oldu.

4 asil ve 4 yedek olarak sıralanacak ve asil takıma seçilen öğrencilerin Çin'in Pekin şehrinde yapılacak 13. Uluslararası Coğrafya Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edeceği olimpiyat takımı seçmelerinin bundan sonraki aşamasında öğrencimiz İlbey Alparslan, 4 asil öğrenciden birisi olmak için ay sonunda Türkiye Coğrafya Kurumu Jürisi’ne İngilizce sunum yapacak