İzmir Özel Türk Koleji

CUMHURİYET BAYRAMI TÜM İTK KAMPÜSLERİNDE GÖRKEMLİ PROGRAMLAR İLE KUTLANDI

29.10.2017 00:00:00

İTK’lı öğrenciler, öğretmenler, veliler, çalışanlar ve mezunların katılımı ile Cumhuriyetimizin 94. yılı büyük bir coşkuyla kutlandı. Kampüslerde gerçekleştirilen törenlerde büyük küçük tüm İTK’lılar bir araya geldi.  Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan törenler, günün anlam ve önemini belirten öğrenci konuşmaları, Cumhuriyet ve Atatürk konulu şiirler, performanslar, Atatürk’ün sevdiği şarkıların seslendirilmesi, Zeybek ve dans gösterileri ile devam etti.

 

27 Ekim’de İTK Uşakizade Köşkü’nde gerçekleştirilen “Cumhuriyet Balosu” ile başlayan Cumhuriyet kutlamaları İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü, Büyükçiğli Kampüsü, Bornova Kampüsü, Marmaris Kampüsü ve Manisa Kampüsünde 29 Ekim sabahı zengin bir program eşliğinde görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

 

Yaşasın Cumhuriyet!

 

Bir gelenek olan “Geleneksel Ata’ya ve Cumhuriyet’e Saygı Yürüyüşü” İTK’lı öğrenciler, öğretmenler, veliler ve mezunların katılımı ile büyük bir çoşkuyla gerçekleştirildi.

 

Türkiye’nin ilk özel okul bandosu olan İTK Okul Bandosunun öncülüğüyle İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri, Atatürk ilkelerine ve Cumhuriyet’e olan bağlılıklarını “Geleneksel Ata’ya ve Cumhuriyet’e Saygı Yürüyüşü”’nde coşkulu marşlar eşliğinde bir kere daha gösterdiler. İTK Bandosu’nun çaldığı marşlar ve alkışlar eşliğinde İTK Bahattin Tatış Kampüsü’nden başlayarak Güzelyalı’ya kadar uzanan bir güzergâhta yürüyüş gerçekleştirildi.