İzmir Özel Türk Koleji

DÜNYA FELSEFE GÜNÜ

21.11.2016 00:00:00

17 Kasım Dünya Felsefe günü İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsünde 18 Kasım Cuma günü misafir okul öğrencilerinin de katılımı ile Cahit Gürkan Salonu’nda kutlandı. Bu yıl tüm dünyada Aristoteles Yılı olarak kutlanan Dünya Felsefe Gününde içerikte bu bağlamda video, canlandırma ve konuşmalar gerçekleştirildi.

 

Açılış müzik dinletisinin ardından birinci oturumun konusu “Mitostan Logosa Geçiş ve Felsefenin Neliği” olarak ele alındı. Konak Anadolu Lisesi öğrencisi Özgecan Çelik ve Narlıdere Cahide Ahmet Dalyanoğlu Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Aslan tarafından birinci oturumda gerçekleştirilen panelde Aristoteles bağlamında “Doğadan insana geçiş ve insanın erdemliği, mitostan logosa geçiş” konuları tartışıldı.

 

Öğrenci konuşmaları, video gösterimi ve canlandırmaların da yer aldığı programın ikinci oturumunda ise Ege Üniversitesi Felsefe Bölümü Araştırma Görevlisi Karun Çekem tarafından “Filozofların Eskimezliği ve Aristoteles” konulu sunum öğrenciler tarafından beğeni ile izlendi.

 

Felsefe Zümresi tarafından özenle hazırlanan programda yer alan müzik dinletileri ve canlandırmalarla renklenen içerikle öğrenciler hem öğrendiler hem eğlendiler.