İzmir Özel Türk Koleji

Dr. Behçet Uz Başarı Ödülleri İTK’nın

31.05.2017 00:00:00

İzmir Kültür Platformu tarafından Eski Sağlık Bakanı ve Eski İzmir Belediye Başkanı Dr. Behçet Uz adına verilen "Dr. Behçet Uz Başarı Ödülleri" töreni 25 Mayıs Perşembe günü Behçet Uz Parkında gerçekleşecekti.


İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Fen Lisesi öğrencilerinden İlke Gürgan ile Büyükçiğli Kampüsü Anadolu Lisesi öğrencilerinden Sude Zeynep Karataş’ın, İTK Tarih Bölüm Başkanı Metin Tire danışmanlığında hazırladığı “Türkler ve Yunanlılar Kara Gün Dostu mu, Düşman Kardeşler mi?” projesi Dr.Behçet Uz Başarı Ödülüne layık görüldü.

 

Aynı törende İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü Anadolu Lisesi öğrencilerinden Çağatay Kılıç’ın İTK Tarih Öğretmeni  İsmail Ayabar danışmanlığında hazırladığı “İzmir'in Kortejoları (Yahudihaneler)” projesi Dr. Behçet Uz Başarı Ödülüne layık görülmüştür.

 

Ödül Töreninde İzmir Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsü tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Türk Günü Etkinlikleri” de Dr. Behçet Uz Kültür, Sanat, Kentlilik, Habitat ve Çevrecilik Başarı ve Üstün Hizmet Sertifikasına layık görüldü.