İzmir Özel Türk Koleji

FPS Klubü Meyve Ağacı Fidelerini Toprakla Buluşturdu.

21.12.2017 00:00:00

Büyükçiğli Kampüsü FPS Klübü Greeners Takımı “Elden Ele Benim Bahçem” projesi kapsamında İzmir Menemen Uluslararası Tarımsal Araştırma ve Eğitim Merkezi Müdürlüğünü (UTAEM) ziyaret etti.

 

İTK’lı öğrenciler UTAEM İdari Koordinatör Mehmet Yılmaz, Müdür Yardımcısı Dr. Nejat Özden, Ulusal ve Uluslararası Eğitim Bölüm Başkanı Yüksek Ziraat Mühendisi Dr. Funda Kıroğlu, Üretim ve İşletme Bölüm Başkanı Ziraat Mühendisi Tuncay Topdemir ve Yüksek Ziraat Mühendisi Nuri Candan ile toplantı yaptı.

 

Yetkililer UTEAM’i ayrıntılı tanıtarak, yapılan çalışmalar ve projelerle ilgili bilgiler verdi. İTK’lı öğrenciler ise “Elden Ele Benim Bahçem” projesini anlattılar. Oldukça beğenilen projeye destek olmak için 60-70 kişilik bir öğrenci grubuna, UTAEM‘in tahsis edeceği bir alanda her öğrenciye bir meyve ağacı fidesi dikme uygulaması yapılacağını belirttiler.

 

İlerleyen günlerde UTAEM Yüksek Ziraat Mühendisi Nuri Candan öğrencilerin çevre bilinci yaratmak adına Büyükçiğli Kampüsünde tüm ortaokul öğrencilerine “Toprak ve Önemi” konulu sunum gerçekleştirdi.

 

15 Aralık Cuma günü Büyükçiğli Kampüsü tüm 5.sınıf öğrencileri ve 9 kişilik FPS Greeners Takımı, UTAEM’e gezi düzenledi. Üretim ve İşletme Bölüm Başkanı Ziraat Mühendisi Tuncay Topdemir ve Yüksek Ziraat Mühendisi Nuri Candan önderliğinde her öğrenci bir meyve ağacı fidesi dikme uygulaması yaptı. Her İTK’lı öğrenci toprakla buluşarak bir meyve ağacı fidesi dikip, fideye isimlerini yazdılar.