İzmir Özel Türk Koleji

Geleneksel İTK Şiir Okuma Yarışması

27.02.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Edebiyat Bölümü "Şiir; yeni gelen güne umutla 'merhaba' demek, dostlarla sevgi okyanusunda mavi yolculuğa çıkmak ve barışa hasret tüm insanlığın tan ağarırken özgürlük türküleri bestelemesidir." diyerek bu yıl da "Geleneksel Şiir Okuma Yarışması"nı gerçekleştirdi.  

 

İzmir Özel Türk Koleji Edebiyat Bölüm Başkanı Reyhan Özmen, sonuçları açıklarken "Yarışmanın sonucunu belirlemekte jüri üyelerimiz biraz zorlandı çünkü yarışmaya katılan 26 öğrencimiz de usta şairlerimizden seçtikleri bu güzel şiirleri büyük bir başarıyla okudu." diyerek İTK Edebiyat Öğretmenlerinden Kurtuluş Argüden, Deniz Gülle, Müge Yaka ve Fen Lisesi 12/A öğrencilerinden Kaya Kapağan'dan oluşan jürinin ortak kararla aldığı sonuçları açıkladı. Buna göre; İTK Fen Lisesi 11/A'dan Berk Açıkgöz 1., Anadolu Lisesi 10/D'den Esra Kavakdere 2., Anadolu Lisesi 11/C'den Selin Özgür 3. oldu.

 

Ödül töreninde 9. ve 10.sınıflar arasında yapılan İTK Kelime Yarışmasının da sonuçları açıklanarak 1.olan öğrencilere ödülleri verildi. Bu yarışmada Anadolu Lisesi öğrencileri arasında Yusuf Fırtına ve Fen Lisesi öğrencileri arasında da Ali Egemen Gök 1.oldular.

 

İzmir Özel Türk Koleji Edebiyat Bölümünün düzenlemiş olduğu Şiir Okuma ve Kelime Yarışmasında ödül alan öğrenciler belgelerini ve anmalıklarını İTK Edebiyat Bölüm Başkanı Reyhan Özmen'den aldılar.