İzmir Özel Türk Koleji

HAYALLERİNDEKİ ÜLKELERİ ANLATTILAR TÜRKİYE DERECESİ ALDILAR

19.02.2016 00:00:00

Türkiye genelinde düzenlenen dil becerisi ve yaratıcılığı temel alan “ÜlkeMaket” Yarışması’na İTK 2. Yabancı Dil Bölümü koordinatörlüğünde katılan İTK’lı öğrenciler, Türkiye Birinciliği başta olmak üzere,  Dil Özel Ödülü, Mansiyon Ödülü, Kitap Kurdu Ödülü gibi birçok dalda ödüle layık görüldüler.

Yarışma kapsamında öğrenciler hayallerindeki ülkelerin maketlerini hazırladılar ve hazırladıkları maketleri 2. yabancı dilleri Almanca, Fransızca ve İspanyolca bilgilerini de kullanarak anlattıkları kısa videolar çektiler.

Türkiye çapında 300’dan fazla çalışmanın yarışmaya katıldığı ve öğrencilerin dil becerilerini ve yaratıcılıklarını sınayan yarışma sonucuna göre;

İTK Almanca öğretmenlerinden Canan Başer danışmanlığın yarışmaya katılan Marmaris Kampüsü Ortaokulu öğrencilerinden Lara Mia Ayhan Almanca alanında Türkiye Birincisi olurken, Gökdeniz İnan ise Almanca alanında Dil Özel Ödülü’ne layık görüldü.

İTK Fransızca öğretmenlerinden Naciye Ok danışmanlığında yarışmaya katılan Bornova Kampüsü Ortaokulu öğrencilerinden Zeynep Özün Dinçer Fransızca alanında Mansiyon Ödülü kazanırken, İTK Fransızca öğretmenlerinden Binnur Sarıkoç danışmanlığında yarışmaya katılan Bahattin Tatış Kampüsü Ortaokulu öğrencilerinden Derin Buldanlı ise Fransızca alanında Kitap Kurdu Ödülü’ne layık görüldü.