İzmir Özel Türk Koleji

İLLE DE MOZART OLSUN

30.04.2016 00:00:00

İTK Mezunları Derneği tarafından 2015-2016 eğitim öğretim döneminde hayata geçirilen, ulusal ve uluslararası arenada adından söz ettiren birçok sanatçının sahne aldığı İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu muhteşem bir kapanış konseriyle tamamlandı. 30 yılı aşkın süredir Türkiye ve dünyada bir çok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan perküsyon üstadı Hamdi Akatay’ın Tepececikli genç müzisyenlerle hayata geçirdiği, Wolfgang Amadeus Mozart'ın eserlerini Türk müziği ve Roman ezgileriyle buluşturan Tepecik Filarmoni Orkestrası İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu kapanış konserinin konuğu oldu.

Dokuz Sekizlik Mozart

"Biz Mozart da Çalarız Haydar Tatlıyay da" mottosu ile yola çıkan, Wolfgang Amadeus Mozart'ın eserlerini Türk müziği ve Roman ezgileriyle buluşturan ekip İTK Mezunları Sanat Sezonu kapsamında gerçekleştirdiği konserlerinde, Saraydan Kız Kaçırma, Nine Horses, 35. Senfoni Roman Caz, Divertimento, 25. Senfoni, 40. Senfoni gibi eserleri kendi müzikleri ile harmanlayıp dinleyicilere sundular. Dokuz sekizlik Mozart ezgileri ile İzmirli sanat severlere muhteşem bir gece yaşatan Tepecik Filarmoni Orkestrası dakikalarca alkışlandı.

İTK Mezunları Sanat Sezonu’ndan Elde Edilen Gelir Eğitim İçin Kullanıldı

Açılış konserini ünlü Piyanist Gülsin Onay’ın gerçekleştirdiği ve sırasıyla Dilek Sert Erdoğan Band, Karşıyaka Oda Orkestrası, Hakan Aysev ve Aytül Büyüksaraç, Ali ve Aysun Kocatepe, Kültür Modern Brass Ensemble, Yaşar Üniversitesi Oda Orkestası- İTK Orkestrası-İTK Oda Orkestrası ve son olarak da Tepecik Filarmoni Orkestrası’nın sahne aldığı İTK Mezunları Sanat Sezonu’ndan elde edilen gelir eğitim için kullanıldı.

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da başta “İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu” kapsamında gerçekleştirilecek konserler olmak üzere, yıl boyunca düzenlenecek etkinliklerden elde edilen gelir, İTK’da eğitim gören şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı “İTK Mezunları Kitap Bursu”na aktarıldı.