İzmir Özel Türk Koleji

İŞ ADAMI ERSİN ÖZİNCE İTK’LI ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

25.05.2017 00:00:00

1970 İzmir Özel Türk Koleji Mezunu Ersin Özince, 25 Mayıs Perşembe günü İzmir Özel Türk Koleji öğrencileri ile bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. İzmir Özel Türk Koleji Öğrenci Birliğinden 4 öğrenci eşliğinde gerçekleşen söyleşi, Ersin Özince’nin İTK’daki öğrencilik yılları ve kariyer yolculuğunu konu aldı.

 

2011 yılından bu yana İş Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Özince, İTK’daki öğrencilik yıllarından keyifli anılarını öğrenciler ile paylaştı. Özince “Sizleri bu koltuklarda mutlu olarak gördüğüm için çok sevinçliyim. İzmir Özel Türk Koleji o yıllarda da her zaman olduğu gibi örnek bir okuldu. Burada edindiğim kazanımlar ile yaşam felsefem, kişisel alışkanlıklarım, kısacası tüm hayatım iyi yönde etkilendi.” dedi.

 

İş Bankası ve İTK Uşakizade Köşkü'nün tarihsel bağının da ele alındığı söyleşide, Özince İş Bankası’nın Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulması nedeniyle Cumhuriyet’in izlerini taşıyan önemli bir değer olduğunu söyledi.

 

İTK’lı öğrencilerin keyifle dinlediği söyleşide Özince, kariyer yolculuğunda karşılaştığı deneyim ve tecrübeleri öğrenciler ile paylaştı. Söyleşinin ardından Özince’ye 1970 andaç sayfası ve İTK Mezunları Derneği’nin hazırladığı mezuniyet kep püskülü hediye edildi. Bu yıl Genç Başarı Eğitim Vakfı tarafından "En Başarılı Şirket" seçilen COMPANYOUTH şirketi de Ersin Özince’ye çevreci su mataralarından hediye etti. Doğayı ve kamp yapmayı çok sevdiğini belirten Özince bu hediyeyi çok severek kullanacağını belirtti.

 

Söyleşinin ardından Ersin Özince, İTK Uşakizade Köşkü’nde İTK Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Tatış ve İTK Genel Müdürü Yiğit Tatış ile bir araya geldi. Oğuz Tatış, konuğu Özince’ye İTK Uşakizade Köşkü’nü simgelen köşk kristali hediye etti. Köşkten ayrılırken Anı Defterini imzalayan Özince, yazısında eski okulunda öğrencilerle bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.