İzmir Özel Türk Koleji

İTK “ECOMUN TRAIN 2016”DA 2 ÖDÜL BİRDEN KAZANDI

16.12.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji 9-11 Aralık tarihleri arasında İzmir Ekonomi Üniversitesinde gerçekleşen "ECOMUN TRAIN" (Izmir university of economics model united nations training) Konferansına Bahattin Tatış Kampüsünden 30, Büyükçiğli Kampüsünden 15 ve Marmaris Kampüsünden 12 öğrenci ile birlikte katıldı.

 

Bu yıl kalkınmanın ve güvenliğin her alanına tüm yönleriyle odaklanan ECOMUN TRAIN’de İTK’lı öğrenciler, büyük bir başarı elde ederek "Honorable Mention" (şeref ödülü) ve "Outstanding Delegate" (üstün başarılı delege) ödülüne layık görüldü.

 

Marmaris Kampüsü 9. sınıf öğrencisi Harun Selim Geldikli ve 10. sınıf öğrencisi Oliver Voppichler, Bahattin Tatış Kampüsü 10. sınıf öğrencisi Selin Aydoğan, Büyükçiğli Kampüsü  9. sınıf öğrencisi Begüm Uslu "Honorable Mention" (şeref ödülü) ve 10. sınıf öğrencisi Burak Parlar "Outstanding Delegate" (üstün başarılı delege) ödüllerini aldılar.

 

İTK’lı öğrencilerin danışman öğretmenleri olarak Bahattin Tatış Kampüsünden Işıl Kabakçı, Ezgi Beydeş ve Ezgi Erkan, Büyükçiğli Kampüsünden Gizem Durmaz,  Marmaris Kampüsünden Ceyda Taşdemiroğlu ECOMUN TRAIN’de yer aldı.

 

İTK’lı öğrencilerin ECOMUN TRAIN’e katılarak eşsiz bir deneyim yaşadığını belirten Ezgi Erkan; süreç boyunca öğrencilerin araştırma, sorgulama, yeni insanlarla tanışma ve her şeyden önemlisi de kendilerini geliştirme fırsatı bulduğunu, uluslararası konularda tartışma ve fikirlerini belirtme şansı elde ettiklerini ifade etti.