İzmir Özel Türk Koleji

İTK 13. ELT KONFERANSI’NDA `MOTIVATION IS THE CORE OF EDUCATION` TEMASI ELE ALINDI

24.02.2016 00:00:00

Özel Türk Koleji İngilizce Zümresi tarafından Dünya Education (Cambridge), National Geographic Learning ve Change Learning (Heinle Çağdaş), Pearson ve Oxford Yayınevleri’nin desteğiyle geleneksel olarak düzenlenen ELT Konferansı’nın 13.sü, 13 Şubat Cumartesi günü İTK Bahattin Tatış Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Geleneksellik arz eden ve yabancı  dil eğitimindeki gelişmelerin yurtdışından gelen eğitimciler tarafından anlatıldığı, bu yılki teması  “Motivation Is The Core Of Education” olarak belirlenen İTK 13. ELT Konferansı’na yabancı dil alanında çalışmalar yapan akademisyen, öğretim görevlisi, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca eğitimcileri ve üniversite öğrencilerinden oluşan geniş bir dinleyici kitlesi katıldı.

İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde ana  oturumların ve ayrıca İngilizce eş zamanlı oturumların gerçekleştirileceği 13. ELT Konferansı’nda bu yıl, 12’si İngilizce, 2’si Almanca, 2’si Fransızca ve 2’si İspanyolca olmak üzere toplam 18 farklı oturum düzenlendi.

İTK 13. ELT Konferansı İngilizce oturumları Hürriyet Gazetesi köşe yazarı ve Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Özgür Bolat’ın “The Science Of Motivation - How To Motivate Students” başlıklı konuşması ile başlarken; Almanca, Fransızca ve İspanyolca oturumlarında da kendi alanında uzman akademisyenler yabancı dil eğitiminde motivasyonun önemine değinen konuşmalar yaptılar ve motivasyonun nasıl arttırılabileceğine yönelik uygulamalar gerçekleştirdiler.

İTK 13.ELT Konferansı’nda konferansın ana sponsorları yapılan çekiliş ile katılımcılara tablet bilgisayardan eğitim setlerine ve belleklere kadar birçok hediye verdi.