İzmir Özel Türk Koleji

İTK 15. ELT KONFERANSI’NDA “FROM GEN X TEACHERS TO GEN Z STUDENTS” TEMASI ELE ALINDI

22.02.2018 00:00:00

İlki 2003 yılında düzenlenen, her yıl geniş bir eğitimci kitlesinin katılım gösterdiği ve bu yılki teması “From Gen X Teachers To Gen Z Students” olan 15. ELT Konferansı’nda yabancı dil eğitiminin önemine bir kere daha vurgu yapıldı.

 

 İzmir Özel Türk Koleji İngilizce Zümresi tarafından National Geographic Learning, Pearson ve Oxford Yayınevleri’nin ana sponsorluğunda geleneksel olarak düzenlenen ELT Konferansı’nın 15.sü, 17 Şubat Cumartesi günü İTK Bahattin Tatış Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

 

Geleneksellik arz eden ve yabancı dil eğitimindeki gelişmelerin yurtdışından gelen eğitimciler tarafından anlatıldığı, bu yılki teması “From Gen X Teachers To Gen Z Students” olarak belirlenen İTK 15. ELT Konferansı’na yabancı dil alanında çalışmalar yapan akademisyen, öğretim görevlisi, İngilizce, Fransızca, Almanca, İspanyolca eğitimcileri ve üniversite öğrencilerinden oluşan geniş bir dinleyici kitlesi katıldı. İngilizce, Almanca, Fransızca ve İspanyolca dillerinde ana oturumların ve ayrıca İngilizce eş zamanlı oturumların gerçekleştirileceği 15. ELT Konferansı’nda bu yıl, 11’i İngilizce, 3’ü Almanca, 2’si Fransızca ve 2’si İspanyolca olmak üzere toplam 18 farklı oturum düzenlendi.

 

İTK 15. ELT Konferansı İngilizce oturumları FROM GEN X TEACHERS TO GEN Z STUDENTS temasıyla programda Grant Kempton, Anna Hasper, Nick Manthei gibi önemli konuşmacılar yer alırken; Almanca, Fransızca ve İspanyolca oturumlarında da kendi alanında uzman akademisyenler yabancı dil eğitiminde motivasyonun önemine değinen konuşmalar yaptılar ve motivasyonun nasıl arttırılabileceğine yönelik uygulamalar gerçekleştirdiler. İTK 15.ELT Konferansı’nda konferansın ana sponsorları yapılan çekiliş ile katılımcılara 6 adet tablet bilgisayardan eğitim setlerine ve belleklere kadar birçok hediye verdi.