İzmir Özel Türk Koleji

İTK 6. GELENEKSEL TÜRK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ 19 NİSAN’DA

13.04.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Büyükçiğli Kampüsü öğretmenleri ve öğrencilerinin birlikte projelendirdikleri ve amacı Türk kültürüne ait tüm öğeleri yöre yöre tanıtmak ve bu yolla gelecek nesillerin Türk kültürünü tanımasını sağlamak olan “Geleneksel Türk Günü Etkinlikleri”nin 6.sı, 19 Nisan Çarşamba günü Büyükçiğli Kampüsünde gerçekleşecek. 

 

“Anadolu’nun binlerce yılda ilmek ilmek oluşmuş zengin kültür dünyasına harika bir yolculuk” mottosu ile yola çıkan Türk Günü etkinliklerinde bu yıl Türk geleneğinden pek çok unsur sergilenecek.

 

Konferans salonundan spor salonuna, kampüs bahçesinden okul koridorlarına kadar tüm kampüs alanlarının kullanılacağı ve her bölümde gelen konukların farklı bir enstantane ile karşılanacağı İTK 6. Geleneksel Türk Günü Etkinliklerine İTK’lı yöneticilerin, velilerin ve mezunların katılımı bekleniyor.

 

Ata sporları ile başlayacak olan etkinliklerde; yağlı güreş, minder güreşi, okçuluk ve kılıç kalkan gösterileri yer alacak. Ardından okul bahçesindeki geleneksel türk mutfağından lezzetler ile devam edecek. Son olarak konferans salonunda gerçekleşecek olan “Öyküleriyle Türkülerimiz” programında; yemen türküsünden çaydaçıraya, ormancıdan beyaz giyme toz olura kadar bir çok türkümüzün hikayesi ele alınacak.