İzmir Özel Türk Koleji

İTK BİLİM FUARI

05.04.2016 00:00:00

Fen, Matematik ve Bilişim Teknolojileri Bölümlerimizin ortaklaşa çalışması olan Bilim Fuarı renkli görüntülere sahne oldu. Bahattin Tatış, Büyükçiğli, Marmaris ve Bornova Kampüslerimizdeki öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirilen İTK Bilim Fuarı’nda yıl boyunca hazırladıkları projeleri sunan öğrencilerimiz Matematik Bölümü tarafından organize edilen Bayrak Yarışı’na katılırken, Bilişim Teknolojileri Bölümümüz de  İTK Su Piyanosu, Kendi Gitarım Uygulaması, Hologram Video Show gibi farklı etkinliklere imza attı.

İTK Bilim Fuarı kapsamında ayrıca, İTK Bilim Haftası’nda dereceye giren SAT projeleri de tüm kampüslerin birincisi olmak için yarıştı. Jüri üyeliğini NASA Roket Mühendisi Turgut Çakırağa’nın, Uzay Kampı Yöneticisi ve PSSP Koordinatörü Tolga Yıldırım’ın, Çiğli İlçe Milli Eğitim Proje Danışmanı Funda Tunaboylu’nun ve Fen Bilgisi öğretmeni Erdoğan Demirci’nin yaptığı SAT Proje Yarışması sonuçlarına göre;

5. Sınıflar: Marmaris Kampüsü’den “Tarçınlı Salep” projesi birinci, Büyükçiğli Kampüsü’nden “Tembel Hayvan” projesi ikinci ve Bornova Kampüsü’nden “Sera Gazılarını Önleyelim, Kutupları Koruyalım” projesi üçüncü oldu.

6. Sınıflar: Marmaris Kampüsü’nden “Tekrarlı Sulama” projesi birinci, Bahattin Tatış Kampüsü’nden “Ev Serası” projesi ikinci ve Bornova Kampüsü’nden “Besover” projesi üçüncü oldu.

7. Sınıflar: Bahattin Tatış Kampüsü’nden “Evsel Atık Yağlar” projesi birinci, Bahattin Tatış Kampüsü’nden “Kaçekaku” projesi ikinci, Marmaris Kampüsü’nden “Fişer” projesi üçüncü oldu.