İzmir Özel Türk Koleji

İTK BORNOVA KAMPÜSÜ ÖDÜLLÜ “ELO SATRANÇ TURNUVASI” 25-26 MART’TA

20.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsünde düzenlenecek olan ödüllü “ELO Satranç Turnuvası” 25-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek. Herkese açık olarak düzenlenen turnuva, 26 Mart Pazar günü ödül töreniyle sona erecek. Özellikle İzmir ve çevre illerden ilginin yoğun olduğu turnuvaya geniş bir katılımcı kitlesi bekleniyor.

 

Turnuva 8-10-12 yaş altı ve açık kategorilerde 5 turdan oluşacak. Dereceye giren sporculardan her kategoride ilk 3 sırayı alan sporculara kupa ve madalya verilirken 1.lere yarım altın, 2.lere çeyrek altın, 3.lere gram altın verilecek. 2. Günün sonunda ödül töreninde yapılacak çekilişle sürpriz hediyelerin yanı sıra her kategorideki en iyi bayan sporcu kupa ve madalya ile ödüllendirilecek.

 

Başta İzmir olmak üzere bölgedeki güçlü oyuncuları bir araya toplaması beklenen turnuvanın çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olması bekleniyor.

 

Karşılaştıkları yoğun ilgiden oldukça memnun olduklarını dile getiren İTK’lı yöneticiler, daha önce Marmaris Kampüsünde yapılan turnuvanın ilk kez Bornova Kampüsünde gerçekleştiğini belirtti. Mayıs ayında Manisa Kampüsünde de ödüllü “ELO Satranç Turnuvası” planladıklarını aktardı. Hem Türkiye hem İzmir için satranç sporunda önemli gençler yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji, satranç severlere olan desteğini ve bu sporu sevdirmeyi amaçlayan organizasyonları sürdürmeyi devam edeceklerini söyledi.