İzmir Özel Türk Koleji

İTK BORNOVA KAMPÜSÜ ÖDÜLLÜ “ELO SATRANÇ TURNUVASI” HEYECANI

27.03.2017 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsünde düzenlenen ödüllü “ELO Satranç Turnuvası” 25-26 Mart tarihleri arasında gerçekleşti. Yoğun ilginin olduğu turnuva şenlik havasında geçti. Öğrenciler yarışırken onları bekleyen anne ve babalar da Bornova Kampüs bahçesinde güzel havanın tadını çıkardı.

 

İlk gün açılış konuşmalarında İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsü İlkokul ve Ortaokul Müdürü Dilek İnneci; ödüllü “ELO Satranç Turnuvası”na ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve yarışacak tüm öğrencilere başarılar dilediğini söyledi. İTK Eğitim Direktörü Sündüs Cebecioğlu ise İzmir Özel Türk Koleji’nin satranç sporuna verdiği önemi vurgulayarak sahneye 16 Yaş genel sıralamada Türkiye Şampiyonu olan, Fide ustası ve önümüzdeki günlerde ülkemizi Uruguay’daki Dünya Şampiyonasında temsil edecek Emre Emin Dedebaş’ı davet etti. İTK’lı Emre satranç sporuna ilk olarak İzmir Özel Türk Kolej’nin kulüp derslerinde başladığını ve daha sonra bu sporu çok severek kendini geliştirdiğini belirtti.

 

Çekişmeli ve heyecanlı maçlara sahne olan turnuvada sporcular dereceye girebilmek için ter dökerken, aileler de Bornova Kampüs Bahçesinde Okul Aile Birliği üyelerinin el emeği ile özenle hazırladığı kermesi ziyaret etti.  Okul Aile Birliği Yöneticileri büyük beğeni toplayan kermesten elde edilen gelirin, sosyal sorumluluk projelerinde kullanılacağını belirtti.

 

Turnuvada A kategorisi-açık kategoride Umut Erdem Gündüz, B kategorisi-12 yaş altı Kağan Kerem Açıkgöz, C kategorisi-10 yaş altı Kerem Erten ve D kategorisi-8 yaş altı İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü öğrencilerinden Doruk Ürek yenilgisiz birinci oldu.

 

Dereceye giren sporculardan her kategoride ilk 3 sırayı alan sporculara kupa ve madalya verilirken 1.lere yarım altın, 2.lere çeyrek altın, 3.lere gram altın verildi. Her kategorideki en iyi bayan sporcu kupa ve madalya ile ödüllendirilken yapılan çekilişle 50’den fazla sürpriz hediye sahiplerini buldu.

 

Ödül töreninde İTK’lı yöneticiler, ilk kez Bornova Kampüsünde gerçekleşen turnuvaya gösterilen ilgi için katılımcılara teşekkür etti ve Mayıs ayında Manisa Kampüsünde de ödüllü “ELO Satranç Turnuvası” planladıklarını aktardı. Hem Türkiye hem İzmir için satranç sporunda önemli gençler yetiştiren İzmir Özel Türk Koleji, satranç severlere olan desteğini ve bu sporu sevdirmeyi amaçlayan organizasyonları sürdürmeyi devam edeceklerini söyledi.