İzmir Özel Türk Koleji

İTK BORNOVA KAMPÜSÜ’NDEN YENİ YIL KERMESİ

28.12.2016 00:00:00

İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsü Okul Aile Birliği üyeleri ve gönüllü veliler, geliri Onkoloji Derneği’ne bağışlanmak üzere el emeği ürünlerden oluşan yılbaşı kermesi düzenledi.

 

Sosyal proje kapsamında Onkoloji Derneği’nde ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına destek sağlamak amacıyla İTK’lı gönüllü annelerin hazırladıkları el emeği ürünlerin satışa sunulduğu kermes öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördü. Gönüllü velilerin düzenli olarak İTK aracılığıyla yaptıkları bu kermesler ile öğrencilerde sosyal projelere yönelik farkındalık yaratmak amaçlanmıştır.

 

İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsü Kampüs Müdürü Dilek İnneci, öğrenci velilerinden oluşan gönüllü annelerin yaptığı bu çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdi. İnneci; “Velilerimiz ve Okul Aile Birliğinin katkılarıyla alınan malzemelerle haftada 2 gün pazartesi öğleden sonra ve cumartesi sabahtan öğlene kadar profesyonel bir tasarımcının yardımıyla annelerimiz yeni yıl kermes ürünlerini hazırladılar. Öğrencilerimiz de bunun sosyal yardımlaşma projesi olduğunu çok iyi biliyor. Buna göre kermesten alışveriş yapıyor. Böylelikle sosyal yardımlaşma konusunda farkındalığı yaşamış oluyorlar.” dedi.