İzmir Özel Türk Koleji

İTK Bandosu,19 Mayıs Resmi Kortej Yürüyüşü için Manisa’da

18.05.2017 00:00:00

Manisa’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Resmi Kortej Yürüyüşüne İTK Bandosu da eşlik edecek. 19 Mayıs Cuma günü saat 08:15 itibariyle başlayacak olan yürüyüşe Manisa İTK Kampüsü tüm ortaokul ve lise öğrencileri, öğretmenler, yöneticiler ve veliler katılacak. Manisa İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü önünden başlayacak kortej yürüyüşü, Manisa Valiliği önündeki tören alanına kadar devam edecek.

 

1956 yılından bu yana faaliyet gösteren ve İTK Müzik Kulübü bünyesinde çalışmalarını sürdüren İTK Bandosu, ilk kez Manisa’da resmi kortej yürüyüşünde yer alacak. Çaldığı marşlar ile yine tüm coşkusuyla izleyenlere keyifli anlar yaşatacak.

 

Kortej yürüyüşü için Manisa’da bulunmaktan büyük mutluluk duyacaklarını belirten İTK yöneticileri, velisinden öğretmenine müdüründen öğrencisine kadar tüm Manisa İTK Kampüsü ile Atalarını Anmak için kortej yürüyüşünde olacaklarını belirtti.

 

İTK Bando Takımı Hakkında…

1956-1957 öğretim yılında 16 enstrüman ile kurulan İTK Okul Bandosu, kurulduğu günden bugüne kadar İzmir Özel Türk Koleji’ni  törenler, kurumsal açılışlar, Bilim ve Sanat Şenlikleri, kep töreni ve daha birçok organizasyonda temsil eder. İTK Okul Bandosu, ulusal ve uluslararası festivallere davet edilen ve çeşitli marşları seslendirerek performansı ile ilgi odağı olmaktadır. 3 flüt, 1 klarnet, 6 alto saksafon, 6 tenor saksafon, 9 trompet, 3 bariton, 2 tuba toplam 30 nefesli çalgı; 4 davul, 4 zil ve 22 trampet, 30 vurmalı çalgı olmak üzere toplam 60 müzik aleti ilkokuldan lise son sınıfa kadar farklı kademelerde öğrenim gören öğrenciler tarafından çalınır.