İzmir Özel Türk Koleji

İTK Bornova Kampüsü Lisemiz Açılıyor

21.06.2018 00:00:00

Atatürk ilkelerinin, milli ve evrensel değerlerin ışığında çağdaş ve aydın nesiller yetiştiren, Türkiye'nin en köklü eğitim kurumları arasında ilk sıralarda yer almasıyla gurur duyduğumuz İzmir Özel Türk Koleji 68. eğitim ve öğretim yılını geride bırakırken Bornova Kampüsü için akademik ve fiziki alanlardaki yeniliklerine devam ediyor.


İzmir Özel Türk Koleji Bornova Kampüsümüz, yeni lise binası ve 3.000 metrekare yeşil alanı ile daha da güçlenerek yeni yönetici kadrosuyla 69. kez eğitim ve öğretime “Merhaba” diyecek.

 

Bornova Kampüsü Anadolu Lisesi; uzman eğitim kadrosu, branşlara uygun olarak hazırlanmış özel derslikleri ile 2018 / 2019 eğitim ve öğretim yılında hizmete başlayacaktır.

 

İzmir Özel Türk Koleji Anadolu Lisesi; öğrencilerini öğrenmekten, kendini geliştirmekten zevk alan, sorun çözme becerisine sahip, girişimci - mücadeleci, kendisi, ailesi ve toplumla barışık, güvenli, Atatürk milliyetçisi genç bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

 

Okulumuz tam donanımlı laboratuarları, amacına uygun olarak kullanılan atölyeleri ve son teknolojiye uygun bilgisayarlı akıllı tahtalı sunu odaları ile öğrencilerin çok yönlü zekasını geliştirmeye uygun olarak donatılmıştır.

 

Sosyal ve sportif etkinliklere uygun salonlarımız ile binamız fiziksel açıdan eğitim öğretime tam destek vermektedir.