İzmir Özel Türk Koleji

İTK ÇOCUK KOROLARI İSPANYA’DAN 2 DERECE İLE DÖNDÜ

02.05.2017 00:00:00

26-30 Nisan tarihleri arasında İspanya’nın Malaga şehrinde düzenlenen 3. Uluslararası Koro Festivalinde (3rd Canta en Primav-Era- Festival Coral Internacional) İzmir Özel Türk Koleji Çok Sesli Çocuk Koroları birincilik ve üçüncülük ile dönerek büyük bir başarıya imza attı.

 

8 ülkeden 28 koronun yer aldığı festivalde İzmir Özel Türk Koleji Bahattin Tatış Kampüsü 24 kişilik çok sesli çocuk korosu ve Bornova Kampüsü 15 kişilik çok sesli çocuk korosu ile yer aldı. Bahattin Tatış Kampüsü Korosunun Danışman Öğretmenliğini Şebnem Çetinkaya ve Ezgi Öztürk yaparken Bornova Kampüsü Korosunun Danışman Öğretmenliğini Murat Bozoğlu yaptı. Her iki kampüsün performanslarına flüt ve piyano ile İTK Müzik Öğretmeni Teoman Gürses eşlik etti.

 

Malaga şehrinde tarihi Cervantes Tiyatro Salonunda gerçekleşen yarışmada sahne alan İTK Çok Sesli Çocuk Koroları performansları ile büyük beğeni topladı. Ülkemizi ve İzmir Özel Türk Koleji’ni başarı ile temsil eden İTK’lı öğrencilerden oluşan Bahattin Tatış Kampüsü Çok Sesli Çocuk Korosu çocuk kategorisinde birinci olurken, Bornova Kampüsü Çok Sesli Çocuk Korosu ise üçüncü oldu.

 

Birçok koro ile tanışarak farklı kültürler ile etkileşim içinde olan İTK’lı öğrenciler, yarışmadaki başarılı performansları ile diploma kazandılar. Kazandıkları ödüller ile dikkatleri üzerine toplayan İTK’lı öğrenciler, bir kez daha bizleri gururlandırdı.